Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
00:11 18 07 2019 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

„Dolphin Cup“ continuă, în acest weekend, la Ovidiu, cu trei categorii de vârstă

ro

14 Jun, 2019 00:00 900 Marime text
Dacă, în luna mai, s-au disputat întrecerile categoriilor 2006, 2007 şi 2008, ediţia a 7-a a competiţiei „Dolphin Cup“ va continua în acest weekend cu meciurile categoriilor 2009, 2010 şi 2011.
 
Toate partidele vor avea loc pe terenurile Academiei de Fotbal „Gheorghe Hagi“. Participă următoarele echipe: categoria 2009 - grupa A - Academia Hagi, Zimbru Chişinău, New Stars Bucureşti, Stars Brăila; grupa B - FCSB, Sportul Oneşti, Interstar Sibiu, Corona Braşov; grupa C - Atletico Arad, Poli Iaşi, Champion Bucureşti, Athletic Slatina; grupa D - Prosport Academy Bucureşti, UTA Arad, Luceafărul Severin, FC Farul; categoria 2010 - grupa A - FCSB, Zimbru Chişinău, Interstar Sibiu, Athletic Slatina; grupa B - Academia Hagi, CSJ Craiova, Valencia Academy Bucureşti, Viitorul Cluj; grupa C - Chelsea Bucureşti, Atletico Arad, Champion Bucureşti, Stars Brăila; grupa D - Prosport Academy Bucureşti, Dinamyk Craiova, New Stars Bucureşti, Kinder Târgovişte; categoria 2011 - grupa A - New Stars Bucureşti, Interstar Sibiu, Luceafărul Tg. Jiu, Athletic Slatina; grupa B - CSC Ghiroda, Zimbru Chişinău, Dinamyk Craiova, Chelsea Bucureşti; grupa C - Academia Hagi, Champion Bucureşti, U. Craiova, ACSM Delta Tulcea; grupa D - Prosport Academy Bucureşti, Luceafărul Tr. Severin, Șoimii Dunăreni, FC Farul.
 

Program Categoria 2009

 
Vineri, 14 iunie 2019:
ora 9.00 New Stars Bucureşti - Stars Brăila (Grupa A)
ora 9.00 Academia Hagi - Zimbru Chişinău (Grupa A)
ora 10.00 FCSB - Sportul Oneşti (Grupa B)
ora 10.00 Interstar Sibiu - Corona Braşov (Grupa B)
ora 11.00 Atletico Arad - Poli Iaşi (Grupa C)
ora 11.00 Champion Bucureşti - Athletic Slatina (Grupa C)
ora 12.00 Prosport Academy - UTA Arad (Grupa D)
ora 12.00 Luceafărul Tr. Severin - FC Farul (Grupa D)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 16.00 Academia Hagi - New Stars Bucureşti (Grupa A)
ora 16.00 Zimbru Chişinău - Stars Brăila (Grupa A)
ora 17.00 FCSB - Interstar Sibiu (Grupa B)
ora 17.00 Sportul Oneşti - Corona Braşov (Grupa B)
ora 18.00 Athletic Slatina - Poli Iaşi (Grupa C)
ora 18.00 Atletico Arad - Champion Bucureşti (Grupa C)
ora 19.00 Prosport Academy - Luceafărul Tr. Severin (Grupa D)
ora 19.00 UTA Arad - FC Farul (Grupa D)
Sâmbătă, 15 iunie 2019:
ora 9.00 Academia Hagi - Stars Brăila (Grupa A)
ora 9.00 Zimbru Chişinău - New Stars Bucureşti (Grupa A)
ora 10.00 FCSB - Corona Braşov (Grupa B)
ora 10.00 Sportul Oneşti - Interstar Sibiu (Grupa B)
ora 11.00 Poli Iaşi - Champion Bucureşti (Grupa C)
ora 11.00 Atletico Arad - Athletic Slatina (Grupa C)
ora 12.00 Prosport Academy - FC Farul (Grupa D)
ora 12.00 UTA Arad - Luceafărul Tr. Severin (Grupa D)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 16.00 Turneul 9-16: 3A - 4B
ora 16.00 Turneul 9-16: 3B - 4A
ora 17.00 Turneul 9-16: 3C - 4D
ora 17.00 Turneul 9-16: 3D - 4C
ora 18.00 Sfert de finală: 1A - 2B
ora 18.00 Sfert de finală: 1B - 2A
ora 19.00 Sfert de finală: 1C - 2D
ora 19.00 Sfert de finală: 1D - 2C
Duminică, 16 iunie 2019:
ora 8.00 Locurile 13-16: Pierzătoare 3A/4B - Pierzătoare 3C/4D
ora 8.00 Locurile 13-16: Pierzătoare 3B/4A - Pierzătoare 3D/4C
ora 9.00 Locurile 9-12: Câştigătoare 3A/4B - Câştigătoare 3C/4D
ora 9.00 Locurile 9-12: Câştigătoare 3B/4A - Câştigătoare 3D/4C
ora 10.00 Locurile 5-8: Pierzătoare 1A/2B - Pierzătoare 1C/2D
ora 10.00 Locurile 5-8: Pierzătoare 1B/2A - Pierzătoare 1D/2C
ora 11.00 Semifinale: Câştigătoare 1A/2B - Câştigătoare 1C/2D
ora 11.00 Semifinale: Câştigătoare 1B/2A - Câştigătoare 1D/2C
ora 12.00 Locurile 15-16
ora 12.00 Locurile 13-14
ora 13.00 Locurile 11-12
ora 13.00 Locurile 9-10
ora 14.00 Locurile 7-8
ora 14.00 Locurile 5-6
ora 15.00 Finala mică
ora 15.00 Finala MARE
 

Program Categoria 2010

 
Vineri, 14 iunie 2019:
ora 9.00 FCSB - Zimbru Chişinău (Grupa A)
ora 9.00 Interstar Sibiu - Athletic Slatina (Grupa A)
ora 10.00 Academia Hagi - CSJ Craiova (Grupa B)
ora 10.00 Valencia Bucureşti - Viitorul Cluj (Grupa B)
ora 11.00 Chelsea Bucureşti - Atletico Arad (Grupa C)
ora 11.00 Champion Bucureşti - Stars Brăila (Grupa C)
ora 12.00 Prosport Academy - Dinamyk Craiova (Grupa D)
ora 12.00 New Stars Bucureşti - Kinder Târgovişte (Grupa D)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 16.00 FCSB - Interstar Sibiu (Grupa A)
ora 16.00 Zimbru Chişinău - Athletic Slatina (Grupa A)
ora 17.00 Academia Hagi - Valencia Bucureşti (Grupa B)
ora 17.00 CSJ Craiova - Viitorul Cluj (Grupa B)
ora 18.00 Chelsea Bucureşti - Champion Bucureşti (Grupa C)
ora 18.00 Atletico Arad - Stars Brăila (Grupa C)
ora 19.00 Prosport Academy - New Stars Bucureşti (Grupa D)
ora 19.00 Dinamyk Craiova - Kinder Târgovişte (Grupa D)
Sâmbătă, 15 iunie 2019:
ora 9.00 FCSB - Athletic Slatina (Grupa A)
ora 9.00 Zimbru Chişinău - Interstar Sibiu (Grupa A)
ora 10.00 Academia Hagi - Viitorul Cluj (Grupa B)
ora 10.00 CSJ Craiova - Valencia Academy (Grupa B)
ora 11.00 Chelsea Bucureşti - Stars Brăila (Grupa C)
ora 11.00 Atletico Arad - Champion Bucureşti (Grupa C)
ora 12.00 Prosport Academy - Kinder Târgovişte (Grupa D)
ora 12.00 Dinamyk Craiova - New Stars Bucureşti (Grupa D)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 16.00 Turneul 9-16: 3A - 4B
ora 16.00 Turneul 9-16: 3B - 4A
ora 17.00 Turneul 9-16: 3C - 4D
ora 17.00 Turneul 9-16: 3D - 4C
ora 18.00 Sfert de finală: 1A - 2B
ora 18.00 Sfert de finală: 1B - 2A
ora 19.00 Sfert de finală: 1C - 2D
ora 19.00 Sfert de finală: 1D - 2C
Duminică, 16 iunie 2019:
ora 8.00 Locurile 13-16: Pierzătoare 3A/4B - Pierzătoare 3C/4D
ora 8.00 Locurile 13-16: Pierzătoare 3B/4A - Pierzătoare 3D/4C
ora 9.00 Locurile 9-12: Câştigătoare 3A/4B - Câştigătoare 3C/4D
ora 9.00 Locurile 9-12: Câştigătoare 3B/4A - Câştigătoare 3D/4C
ora 10.00 Locurile 5-8: Pierzătoare 1A/2B - Pierzătoare 1C/2D
ora 10.00 Locurile 5-8: Pierzătoare 1B/2A - Pierzătoare 1D/2C
ora 11.00 Semifinale: Câştigătoare 1A/2B - Câştigătoare 1C/2D
ora 11.00 Semifinale: Câştigătoare 1B/2A - Câştigătoare 1D/2C
ora 12.00 Locurile 15-16
ora 12.00 Locurile 13-14
ora 13.00 Locurile 11-12
ora 13.00 Locurile 9-10
ora 14.00 Locurile 7-8
ora 14.00 Locurile 5-6
ora 15.00 Finala mică
ora 15.00 Finala MARE
 
Program Categoria 2011
 
Vineri, 14 iunie 2019:
ora 9.00 New Stars Bucureşti - Interstar Sibiu (Grupa A)
ora 9.00 Luceafărul Tg. Jiu - Athletic Slatina (Grupa A)
ora 10.00 CSC Ghiroda - Zimbru Chişinău (Grupa B)
ora 10.00 Dinamyk Craiova - Chelsea Bucureşti (Grupa B)
ora 11.00 Academia Hagi - Champion Bucureşti (Grupa C)
ora 11.00 U. Craiova - Delta Tulcea (Grupa C)
ora 12.00 Prosport Academy - Luceafărul Tr. Severin (Grupa D)
ora 12.00 Șoimii Dunăreni - FC Farul (Grupa D)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 16.00 New Stars Bucureşti - Luceafărul Tg. Jiu (Grupa A)
ora 16.00 Interstar Sibiu - Athletic Slatina (Grupa A)
ora 17.00 CSC Ghiroda - Dinamyk Craiova (Grupa B)
ora 17.00 Zimbru Chişinău - Chelsea Bucureşti (Grupa B)
ora 18.00 Academia Hagi - U. Craiova (Grupa C)
ora 18.00 Champion Bucureşti - Delta Tulcea (Grupa C)
ora 19.00 Prosport Academy - Șoimii Dunăreni (Grupa D)
ora 19.00 Luceafărul Tr. Severin - FC Farul (Grupa D)
Sâmbătă, 15 iunie 2019:
ora 9.00 New Stars Bucureşti - Athletic Slatina (Grupa A)
ora 9.00 Interstar Sibiu - Luceafărul Tg. Jiu (Grupa A)
ora 10.00 CSC Ghiroda - Chelsea Bucureşti (Grupa B)
ora 10.00 Zimbru Chişinău - Dinamyk Craiova (Grupa B)
ora 11.00 Academia Hagi - Delta Tulcea (Grupa C)
ora 11.00 Champion Bucureşti - U. Craiova (Grupa C)
ora 12.00 Prosport Academy - FC Farul (Grupa D)
ora 12.00 Luceafărul Tr. Severin - Șoimii Dunăreni (Grupa D)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 16.00 Turneul 9-16: 3A - 4B
ora 16.00 Turneul 9-16: 3B - 4A
ora 17.00 Turneul 9-16: 3C - 4D
ora 17.00 Turneul 9-16: 3D - 4C
ora 18.00 Sfert de finală: 1A - 2B
ora 18.00 Sfert de finală: 1B - 2A
ora 19.00 Sfert de finală: 1C - 2D
ora 19.00 Sfert de finală: 1D - 2C
Duminică, 16 iunie 2019:
ora 8.00 Locurile 13-16: Pierzătoare 3A/4B - Pierzătoare 3C/4D
ora 8.00 Locurile 13-16: Pierzătoare 3B/4A - Pierzătoare 3D/4C
ora 9.00 Locurile 9-12: Câştigătoare 3A/4B - Câştigătoare 3C/4D
ora 9.00 Locurile 9-12: Câştigătoare 3B/4A - Câştigătoare 3D/4C
ora 10.00 Locurile 5-8: Pierzătoare 1A/2B - Pierzătoare 1C/2D
ora 10.00 Locurile 5-8: Pierzătoare 1B/2A - Pierzătoare 1D/2C
ora 11.00 Semifinale: Câştigătoare 1A/2B - Câştigătoare 1C/2D
ora 11.00 Semifinale: Câştigătoare 1B/2A - Câştigătoare 1D/2C
ora 12.00 Locurile 15-16
ora 12.00 Locurile 13-14
ora 13.00 Locurile 11-12
ora 13.00 Locurile 9-10
ora 14.00 Locurile 7-8
ora 14.00 Locurile 5-6
ora 15.00 Finala mică
ora 15.00 Finala MARE
 
Lotul Academiei Hagi 2009: David Munteanu, Ioan Mihai - portari; Teodor Iordache, Sebastian Murguleţ, Petru Racoviţă, Andy Seceleanu, David Enache, Nicolae Caraiane, Cosmin Mihai, Alesio Pambuca, Dimitrie Carabaş, Alexandru Goncear, Răzvan Plugaru, Sebastian Martinenco, Luca Apetroaei, George Șifiringă - jucători de câmp. Antrenor: Cosmin Constantin. Director coordonator: Mihai Stere.
 
Lotul Academiei Hagi 2010: Rareş Andrei, Eduard Antonescu, Andrei Balaban - portari, Zaid Massoussi, Mircea Gheorghe, Darius Nicolas Ion, Nikos Tararache, Christian Curt, Nicolae Terzi, Darius Constantin, Petru Zisu, David Mirică, Costa Cuşu, Iustin Babu, Andrei Ciobotaru, Tasis Piştalu, Tudor Popa - jucători de câmp. Antrenor: Florin Burcea. Director coordonator: Constantin Mareş.
 
Lotul Academiei Hagi 2011: Mihnea Pătru, Rareş Negoiţă - portari, Khemais Massoussi, Andrei Dajiu, George Grasu, Ianis Mela, Cristian Murguleţ, Vasian Vrişcu, David Brătianu, Alexandru Rusu, Amir Ibrahim, Mihnea Nica, Teodor Darie - jucători de câmp. Antrenor: Cătălin Săndulescu. Director coordonator: Constantin Mareş.
 
 
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii