15:05 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Voința Sibiu a chinuit-o pe Dinamo în Cupă

26 Sep, 2012 03:00 1555 Marime text
Primele trei echipe calificate, ieri, în optimile de finală ale Cupei României la fotbal sunt Ceahlăul Piatra Neamţ, Concordia Chiajna și Dinamo.

Ceahlăul a eliminat Gloria Bistriţa, după o victorie cu 4-0 (Mohamed - min. 10, Velici - min. 44 şi 85, M. Constantinescu - min. 61), iar Concordia a trecut cu 3-2 (Lengyel - min. 33 autogol, Simion - min. 45, Fl. Ilie - min. 90+3 / A. Mihai - min. 72, Leucuţă - min. 79) de Şoimii Pâncota.

Dinamo s-a calificat greu în faza următoare, scoțând din cursă divizionara secundă Voința Sibiu abia după prelungiri. La finele celor 90 de minute de joc, scorul a fost egal, 1-1, Dinamo egalând în minutul 61, prin Strătilă, după ce Hein deschisese scorul, în minutul 51. Golul calificării "câinilor" a fost adus de L. Rus, în minutul 3 al primei reprize de prelungiri.