11:46 16 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Simona Halep s-a calificat în sferturi la Cincinnati. A învins-o din nou pe Ashleigh Barty

17 Aug, 2018 17:15 1801 Marime text
Simona Halep, locul unu în clasamentul mondial, susține astăzi meciul din turul III al turneului de la Cincinnati, contra australiencei Ashleigh Barty (locul 16 WTA).

Confruntarea începe la ora 18.00 și este transmisă în direct de Digi Sport 2.

Halep și Barty ar fi trebuit să se întâlnească în această dimineață, la ora 4.00, dar partida a fost amânată atunci din pricina ploii.

Disputa va fi a doua dintre cele două jucătoare, care s-au duelat prima dată acum o săptămână, la Montreal, când constănțeanca a câștigat cu 6-4, 6-1 și s-a calificat în semifinale.

Cine se va impune în meciul Halep - Barty o va întâlni mai departe, în sferturi, pe Lesia Tsurenko (44 WTA), partida fiind programată în această noapte, în jurul orei 0.00.

UPDATE:

Simona Halep a câștugat meciul, după ce și-a adjudecat și al doilea set, cu 6-4. Partida a durat o oră și jumătate.

UPDATE:

Primul set al disputei cu Barty i-a revenit Simonei Halep, scor 7-5, după 45 de minute.

Sursa foto: ZIUA de Constanța