01:16 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Reunire de urgenta a Comisiei de Disciplina

27 Mar, 2006 00:00 816 Marime text
Comisia de Disciplina a Federatiei Romane de Fotbal se va reuni, duminica, de la ora 16.00, in regim de urgenta, pentru a analiza incidentele petrecute la partida Farul - Dinamo, scor 0-1, a declarat vicepresedintele Ligii Profesioniste de Fotbal, Alexandru Boc. Meciul Farul - Dinamo, scor 0-1, contand pentru etapa a XVIII-a a Diviziei A, a fost marcat de o serie de incidente intre suporterii formatiei dinamoviste si fortele de ordine. In minutul 7 al partidei, o petarda a explodat la peluza a doua unde se aflau fanii dinamovisti, care au inceput sa arunce cu scaune, aproximativ 50 de jandarmi intervenind pentru a calma spiritele. Incidentele au durat circa 12 minute, in final cei 300 de suporteri ai echipei bucurestene fiind evacuati de pe stadion.