Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
17:33 23 10 2018 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Programul meciurilor din acest weekend de la Liga a IV-a şi a V-a

ro

06 Sep, 2014 00:00 1210 Marime text


Etapa a patra a Ligii a IV-a de fotbal a judeţului Constanţa se joacă astăzi, după programul:

Seria Est - Sparta Techirghiol - Portul Constanța (ora 9.00 - juniorii / ora 11.00 - seniorii), Vulturii Cazino Constanța - Avântul Comana (10.00 / 12.00; teren CFR), CS Agigea - Victoria Mihai Viteazu (ora 13.00 - juniorii; ora 15.00 - seniorii), Unirea Topraisar - CS Eforie (13.00 / 15.00), AS Cogealac - Victoria Cumpăna (13.00; /15.00), Litoral Corbu - Aurora 23 August (13.00 / 15.00); Seria Vest - Perla Murfatlar - Carsium Hârșova (11.00 / 13.00), CS Mihail Kogălniceanu - Știința Poarta Albă (11.00 / 13.00),  Axiopolis Cernavodă - Progresul Medgidia (11.00 / 13.00), Voința Valu lui Traian - Gloria Băneasa (11.00 / 13.00), Dunărea Ostrov - CSO Ovidiu (11.00 / 13.00). Partida FC Viitorul II Constanța - CFR Constanța a fost amânată pentru 9 septembrie, de la ora 17.00.

Clasamente

Seria Est: 1. Mihai Viteazu - 7p, 2. Topraisar - 7p, 3. Cumpăna - 7p, 4. Agigea - 6p (un meci mai puţin), 5. Techirghiol - 4p, 6. Portul - 3p (un meci mai puţin), 7. Eforie - 3p (un meci mai puţin), 8. Comana - 3p, 9. Corbu - 3p, 10. Vulturii Cazino - 3p, 11. Cogealac - 0p (un meci mai puţin), 12. 23 August - 0p.

Seria Vest: 1. Viitorul II - 9p, 2. Cernavodă - 7p, 3. Ovidiu - 7p, 4. Ostrov - 6p (un meci mai puţin), 5. Băneasa - 6p, 6. Hârşova - 3p, 7. Mihail Kogălniceanu - 3p (un meci mai puţin), 8. Valu lui Traian - 3p, 9. Medgidia - 3p, 10. CFR - 0p (un meci mai puţin), 11. Poarta Albă - 0p, 12. Murfatlar - 0p (un meci mai puţin).

La Liga a V-a, etapa a doua a fost programată mâine. Programul este următorul: Seria Nord - Dunărea Ciobanu - Pescarul Ghindăreşti (ora 12.00), Dacia Mircea Vodă - Sportul Tortoman (12.00), Ulmetum Pantelimon - Gloria Seimeni (14.00), Viitorul Cuza Vodă - Pescăruşul Gârliciu (11.00), Viitorul Târguşor - Voinţa Săcele (11.00), SC Horia - Dunaris Topalu (17.30), Recolta Nicolae Bălcescu - Viitorul Fântânele (12.00); Seria Sud - Marmura Deleni - Trophaeum Adamclisi (11.00), AS Independenţa - Tineretul Valea Dacilor (11.00), Sport Prim Oltina - Voinţa Cochirleni (12.00), CS Peştera - AS Ciocârlia (16.00), Castelanii Castelu - Inter Ion Corvin (14.00), Danubius Rasova - Viitorul Cobadin (11.00); Seria Est - Şcoala de Fotbal Mangalia - Farul Tuzla (12.00), Atletic 2 Mai - Olimpia Constanţa (11.00), Gloria Albeşti - Voinţa Siminoc (14.00), CS Agigea - Luceafărul Amzacea (16.00), Fulgerul Chirnogeni - Oil Terminal 2013 Constanţa (11.00), AS Bărăganu - Viitorul Pecineaga (12.00), Viitorul Mereni - GSIB Mangalia (17.00).

Clasamente

Seria Nord: 1. Săcele - 3p, 2. Fântânele - 3p, 3. Seimeni - 3p, 4. Gârliciu - 3p, 5. Târguşor - 3p, 6. Tortoman - 3p, 7. Ghindăreşti - 3p, 8. Nicolae Bălcescu - 0p, 9. Pantelimon - 0p, 10. Topalu - 0p, 11. Ciobanu - 0p, 12. Mircea Vodă - 0p, 13. Horia - 0p, 14. Cuza Vodă - 0p.

Seria Sud: 1. Peştera - 3p, 2. Cobadin - 3p, 3. Valea Dacilor - 3p, 4. Nisipari - 3p, 5. Adamclisi - 3p, 6. Independenţa - 1p, 7. Cochirleni - 1p, 8. Oltina - 1p, 9. Ciocârlia - 1p, 10. Carvăn - 0p, 11. Rasova - 0p, 12. Deleni - 0p, 13. Ion Corvin - 0p, 14. Castelu - 0p.

Seria Est: 1. GSIB - 3p, 2. Pecineaga - 3p, 3. Agigea - 3p, 4. 2 Mai - 3p, 5. Albeşti - 3p, 6. Tuzla - 3p, 7. Olimpia - 1p, 8. SF Mangalia - 1p, 9. Siminoc - 0p, 10. Oil Terminal 2013 - 0p, 11. Amzacea - 0p, 12. Mereni - 0p, 13. Chirnogeni - 0p, 14. Bărăganu - 0p. 

Ti-a placut articolul?

Comentarii