08:20 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Mesajul Simonei Halep după ce Naomi Osaka a câştigat Australian Open

27 Jan, 2019 08:24 2331 Marime text
Naomi Osaka a câștigat al doilea turneu de Grand Slam din carieră, Australian Open 2019, după ce a învins-o în finală pe Petra Kvitova, scor 7-6, 5-7, 6-4, scrie digisport.ro.

Ultimul act al turneului de la Antipozi a fost urmărit de la distanță și de Simona Halep (27 de ani), marea perdantă după competiția de la Melbourne.

Sportiva din Constanța, care de luni, 28 ianuarie 2019, va coborî pe locul 3 WTA, după Osaka și Kvitova, a fost plăcut impresionată de spectacolul oferit de japoneză și de reprezentanta Cehiei. Mai mult, Simona Halep i-a transmis un mesaj viitorului lider mondial.

”A fost una dintre cele mai bune finale pe care le-am văzut vreodată! Naomi, felicitări pentru câștigarea celui de-al doilea turneu de Grand Slam și obținerea numărului unu din lume.

Felicitări pentru Petra Kvitova pentru un turneu uimitor și pentru această revenire”, este mesajul pe care Simona Halep l-a postat, la puțin timp după finală, pe contul ei de pe Instagram.