Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
01:30 21 07 2018 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Meciurile care se joacă astăzi şi mâine în fotbalul din judeţul Constanţa

ro

13 Sep, 2014 00:00 2335 Marime text
Etapa a cincea a Ligii a IV-a de fotbal a judeţului Constanţa se desfăşoară, astăzi, după programul: Seria Est - Avântul Comana - CS Agigea (ora 10.00 - juniorii, ora 12.00 - seniorii), CS Eforie - Vulturii Cazino Constanța (10.00 / 12.00), Unirea Topraisar - Victoria Cumpăna (15.00 / 17.00), Sparta Techirghiol - AS Cogealac (15.00 / 17.00), Victoria Mihai Viteazu - Litoral Corbu (14.00 / 16.00), Portul Constanța - Aurora 23 August (9.00 / 11.00); Seria Vest - Știința Poarta Albă - Perla Murfatlar (11.00 / 13.00), Progresul Medgidia - CS Mihail Kogălniceanu (10.00 / 12.00), Gloria Băneasa - Axiopolis Cernavodă (11.00 / 13.00), Carsium Hârșova - Dunărea Ostrov (12.00 / 14.00), CFR Constanța - CSO Ovidiu (15.00 / 17.00). Partida FC Viitorul II - Voința Valu lui Traian a fost amânată pentru 23 septembrie, la ora 16.30.

 Clasamente

 Seria Est: 1. Cumpăna - 10p, 2. Agigea - 9p, 3. Topraisar - 8p, 4. Mihai Viteazu - 7p, 5. Portul - 6p, 6. Corbu - 6p, 7. Eforie - 4p, 8. Techirghiol - 4p, 9. Comana - 4p, 10. Vulturii Cazino - 4p, 11. Cogealac - 0p, 12. 23 August - 0p.
 
Seria Vest: 1. Viitorul II - 12p, 2. Cernavodă - 10p, 3. Ostrov - 10p, 4. Băneasa - 9p, 5. Ovidiu - 8p, 6. Mihai Kogălniceanu - 6p, 7. Hârşova - 3p, 8. Murfatlar - 3p, 9. Valu lui Traian - 3p, 10. Medgidia - 3p, 11. CFR - 0p, 12. Poarta Albă - 0p.
 
Mâine, pe terenurile din judeţ se derulează meciurile etapei a treia, programul fiind: Seria Nord - Pescarul Ghindăreşti - Dacia Mircea Vodă (11.00), Gloria Seimeni - Viitorul Cuza Vodă (11.00), Sportul Tortoman - Ulmetum Pantelimon (12.00), Voinţa Săcele - SC Horia (12.00), Dunărea Ciobanu - Recolta Nicolae Bălcescu (12.00), Dunaris Topalu - Viitorul Fântânele (14.00), Pescăruşul Gârliciu - Viitorul Târguşor (15.00); Seria Sud - Speranţa Nisipari - Marmura Deleni (11.00), AS Ciocârlia - Castelanii Castelu (11.00), Inter Ion Corvin - Viitorul Cobadin (11.00), Trophaeum Adamclisi - AS Independenţa (14.00), Tineretul Valea Dacilor - Sport Prim Oltina (14.00), Voinţa Cochirleni - CS Peştera (14.00), Pescăruşul Gârliciu - Viitorul Târguşor (15.00), AS Carvăn - Danubius Rasova (16.00); Seria Est - Farul Tuzla - Atletic 2 Mai (11.00), Oil Terminal 2013 Constanţa - AS Bărăganu (11.00), Şcoala de Fotbal Mangalia - Viitorul Mereni (11.00), Luceafărul Amzacea - Fulgerul Chirnogeni (12.00), Voinţa Siminoc - CS Agigea (14.00), Viitorul Pecineaga - Grupul Şcolar Ion Bănescu Mangalia (14.00), Olimpia Constanţa - Gloria Albeşti (16.00).

 Clasamente


 Seria Nord: 1. Fântânele - 6p, 2. Gârliciu - 6p, 3. Ghindăreşti - 6p, 4. Târguşor - 6p, 5. Seimeni - 4p, 6. Săcele - 3p, 7. Tortoman - 3p, 8. Mircea Vodă - 3p, 9. Horia - 3p, 10. Pantelimon - 1p, 11. Nicolae Bălcescu - 0p, 12. Topalu - 0p, 13. Ciobanu - 0p, 14. Cuza Vodă - 0p.
 
Seria Sud: 1. Peştera - 6p, 2. Independenţa - 4p, 3. Oltina - 4p, 4. Adamclisi - 4p, 5. Cobadin - 3p, 6. Nisipari - 3p, 7. Castelu - 3p, 8. Rasova - 3p, 9. Valea Dacilor - 3p, 10. Cochirleni - 1p, 11. Deleni - 1p, 12. Ciocârlia - 1p, 13. Carvăn - 0p, 14. Ion Corvin - 0p.
 
Seria Est: 1. Pecineaga - 6p, 2. 2 Mai - 6p, 3. Agigea - 6p, 4. Albeşti - 6p, 5. SF Mangalia - 4p, 6. Mereni - 3p, 7. Oil Terminal 2013 - 3p, 8. GSIB Mangalia - 3p, 9. Tuzla - 3p, 10. Olimpia - 1p, 11. Siminoc - 0p, 12. Amzacea - 0p, 13. Chirnogeni - 0p, 14. Bărăganu - 0p.
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii