Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
18:45 22 09 2018 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Judeţul Constanţa. Meciurile care se joacă în weekend, la Ligile a 4-a, a 5-a şi a 6-a

ro

19 May, 2018 00:00 662 Marime text
Meciurile din etapa a 26-a a Ligii a 4-a de fotbal a judeţului Constanţa se dispută în acest weekend, după programul: sâmbătă, 19 mai - Voinţa Valu lui Traian - Portul Constanţa (ora 11.00 - juniorii, ora 13.00 - seniorii), Sparta Techirghiol - Viitorul Fântânele (15.00 / 17.00), CSO Ovidiu - Ştiinţa Poarta Albă (15.00 / 17.00), Gloria Băneasa - CS Medgidia (11.00 / 13.00), CS Năvodari - CS Mihail Kogălniceanu (11.00 / 13.00), CS Agigea - Gloria Albeşti (10.00 / 12.00), Unirea Topraisar - Farul Tuzla (10.00 / 12.00); duminică, 20 mai - CS Eforie - CS Lipniţa Carvăn (12.00 / 14.00).

Runda a 26-a se joacă, duminică, 20 mai, şi la Liga a 5-a, programul fiind: Voinţa Săcele - Axiopolis Cernavodă II (14.00), CS Peştera - Carsium Hârşova (14.00), CS Poseidon Limanu - Litoral Corbu (11.00), Olimpia Constanţa - Viitorul Târguşor (14.00), Speranţa Nisipari - Inter Ion Corvin (11.00), Viitorul Pecineaga - Avântul Comana (14.00), Victoria Cumpăna - FC Mereni (11.00), CS Murfatlar - Sport Prim Oltina (14.00).

Ultimul eşalon fotbalistic de seniori al judeţului Constanţa, Liga a 6-a, îşi derulează, duminică, 20 mai, etapa a 19-a, astfel: în Seria Nord - Pescăruţul Gârliciu - Steaua Speranţei Siliştea (13.00), Viitorul Cuza Vodă - Dunărea Ciobanu (11.00), Ulmetum Pantelimon - Recolta Bicolae Bălcescu (16.00), Dacia Mircea Vodă - Înfrăţirea Cogealac (15.00), Gloria Seimeni - Pescarul Ghindăreşti (12.00). Sportul Tortoman va câştiga cu 3-0 meciul pe care ar fi trebuit să îl joace în deplasare cu Speranţa Castelu II; în Seria Sud - AS Bărăganu - ITC (14.00), Luceafărul Amzacea - Danubius Rasova (11.00), AS Independenţa - Tropaeum Adamclisi (14.00), Viitorul Cobadin - Fulgerul Chirnogeni (11.00). Flacăra Viişoara are rundă liberă.

Clasamente

Liga a 4-a

- la seniori - 1. Medgidia - 70p, 2. Fântânele - 65p, 3. Năvodari - 56p, 4. Băneasa - 45p, 5. Techirghiol - 43p, 6. Mihail Kogălniceanu - 41p, 7. Ovidiu - 41p, 8. Albeşti - 37p, 9. Agigea - 36p, 10. Lipniţa Carvăn - 35p, 11. Eforie - 32p, 12. Portul - 26p, 13. Tuzla - 21p, 14. Poarta Albă - 20p, 15. Topraisar - 7p, 16. Valu lui Traian - 1p;

- la juniori - 1. Valu lui Traian - 67p, 2. Năvodari - 63p, 3. Albeşti - 61p, 4. Portul - 57p, 5. Medgidia - 54p, 6. Fântânele - 45p, 7. Mihail Kogălniceanu - 44p, 8. Techirghiol - 42p, 9. Eforie - 32p, 10. Băneasa - 30p, 11. Lipniţa Carvăn - 19p, 12. Poarta Albă - 17p, 13. Agigea -13p, 14. Ovidiu - 11p, 15. Topraisar - 10p, 16. Tuzla - 10p.

Liga a 5-a:

1. Poseidon - 65p, 2. Peştera - 57p, 3. Cernavodă II - 54p, 4. Săcele - 42p, 5. Corbu - 41p, 6. Murfatlar - 36p, 7. Nisipari - 33p, 8. Mereni - 32p, 9. Pecineaga - 31p, 10. Olimpia - 30p, 11. Ion Corvin - 30p, 12. Cumpăna - 29p, 13. Comana - 27p, 14. Târguşor - 25p, 15. Oltina - 23p, 16. Hârşova - 16p.

Liga a 6-a

- în Seria Nord - 1. Tortoman - 50p, 2. Cuza Vodă - 36p, 3. Nicolae Bălcescu - 35p, 4. Seimeni - 29p, 5. Mircea Vodă - 29p, 6. Ghindăreşti - 27p, 7. Ciobanu - 25p, 8. Siliştea - 22p, 9. Pantelimon - 19p, 10. Gârliciu - 16p, 11. Castelu II - 11p, 12. Cogealac - 10p.
- în Seria Sud - 1. Pelinu - 46p, 2. Chirnogeni - 39p, 3. Rasova - 37p, 4. Independenţa - 23p, 5. Amzacea - 21p, 6. Cobadin - 21p, 7. ITC - 17p, 8. Adamclisi - 17p, 9. Cochirleni - 17p, 10. Viişoara - 9p, 11. Bărăganu - 6p.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): ZIUA de Constanţa

Ti-a placut articolul?

Comentarii