21:55 28 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Înfrângeri pentru Axiopolis Cernavodă și CS Medgidia în Liga a 3-a

29 Sep, 2018 20:43 3270 Marime text
Ambele reprezentante ale județului Constanța în seria secundă a Ligii a 3-a de fotbal, Axiopolis Cernavodă și nou-promovata CS Medgidia, au pierdut meciurile susținute astăzi, în etapa a șasea a campionatului.

Axiopolis a cedat în deplasare cu SC Popești-Leordeni, scor 0-1, gazdele marcând golul victoriei în prima repriză. Acesta a fost primul eșec al formației din Cernavodă de la începutul campionatului. Cu șapte puncte, după o victorie, patru egaluri și o înfrângere (golaveraj 6-6), Axiopolis ocupă locul nouă în clasament.

CS Medgidia a jucat pe teren propriu cu Agricola Borcea, în fața căreia a cedat cu 1-3. Gazdele au înscris golul de onoare pe final, după ce, în minutul 60, formația călărășeană conducea cu 3-0. În ierarhie, CS Medgidia este a șaptea, cu nouă puncte, având trei victorii și trei înfrângeri, golaveraj 7-13.

Ieri și astăzi, în seria a doua s-au mai jucat meciurile:

Delta Dobrogea Tulcea - Înainte Modelu 0-1
FCSB II - Unirea Slobozia 4-6
C SM Olteniţa - Progresul 1944 Spartac 1-2
Sportul Chiscani - CS Tunari1-1.

Etapa se încheie duminică, 30 septembrie, cu partida CS Făurei - FC Rapid, care începe la ora 17.00.

Întâlnirea CSO Bragadiru - CS Afumaţi nu s-a jucat. Echipa din Bragadiru e la a doua neprezentare și va urma excluderea din campionat. Rezultatele înregistrate până acum vor fi anulate, iar în continuare echipele care ar fi trebuit să joace cu Bradiru vor avea rundă liberă.

Clasament: 1. Slobozia – 16p, 2. Borcea – 15p, 3. Afumați – 13p, 4. Rapid – 13p, 5. Popești-Leordeni – 13p, 6. Tunari – 9p, 7. Medgidia – 9p, 8. Oltenița – 8p, 9. Cernavodă – 7p, 10. Făurei – 7p, 11. Modelu – 7p, 12. Chiscani – 5p, 13. Progresul – 4p, 14. FCSB II – 3p, 15. Bragadiru – 0p, 16. Tulcea – 0p.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (Suporter Axiopolis Cernavodă)