01:51 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

UPDATE. Imagini de la eveniment Baschetbalistele de la Phoenix Ştiinţa şi CSU CSM Oradea, meci la Constanţa. Au câştigat gazdele (galerie foto)

07 May, 2019 15:07 1896 Marime text
Echipele feminine de baschet Phoenix Ştiinţa Constanţa şi CSU CSM Oradea se duelează, la această oră, la Constanţa, pentru locul 7 în Liga Naţională.

Cele două formaţii se confruntă în sistemul cel mai bun în trei meciuri.

Al doilea meci e programat miercuri, 8 mai, de la ora 13.00, în sala „Gabriela Szabo“ din Voluntari, iar, dacă se va ajunge la confrunatarea decisivă, aceasta va avea loc pe 12 mai, la Constanţa.

UPDATE 2:

Partida s-a încheiat cu victoria Phoenix Ştiinţa, scor 60-50. Oaspetele au câştigat ultimul sfert, 13-9, dar n-au putut întoarce soarta confruntării.

Pentru Phoenix Ştiinţa au marcat Bianca Fota - 33p, Andreea Fleşer - 8p, Cristiana Cutaş - 5p, Adelina Duţă - 5p, Maria Marcu - 3p, Bianca Florea - 3p, Teodora Armanu - 2p şi Andreea Beldian - 1p.

UPDATE 1:

Meciul este pe final, în sfertul patru, iar în avantaj, scor 60-47, este echipa gazdă, care a condus şi la pauză: 30-17. În primele trei sferturi, scorul în partida Phoenix Ştiinţa - CSM Oradea a fost 19-10, 11-7, 21-20.

Sursa foto: ZIUA de Constanţa