13:28 27 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Handbal CSM Constanța DivA, egal în deplasare cu CSA Steaua DivA, în turneul play-off de tineret (GALERIE FOTO)

04 Apr, 2023 14:45 1201 Marime text

Echipa masculină de handbal CSM Constanța DivA a înregistrat un nou rezultat pozitiv în turneul play-off de tineret al Diviziei A, remizând în deplasare cu CSA Steaua București DivA, o formație situată superior în clasament.

Scorul final a fost 38-38, după ce echipa de pe litoral a condus la pauză cu 19-18.

Handbaliștii CSM Constanța DivA au avut o evoluție solidă și au luat un punct în întâlnirea cu CSA Steaua București, în etapa a 9-a din turneul Play-Off Tineret al Diviziei A.

Pentru CSM Constanța DivA au mai evoluat: Preda – Rareș Ștefan – 16 goluri (3X7m), Murtaza - 10 (1x7m), Vlase - 4, Cumpănașu - 2, Mihăilă - 2, Caluda - 2, Neculai - 1, Acsentie - 1, Simion și Mușetescu.

După ce au condus la pauză cu 19-18, băieții antrenați de Enis Murtaza și-au mărit avantajul la 3 goluri, în primele minute ale reprizei secunde, însă echilibrul și-a pus apoi amprenta asupra jocului și a scorului final, 38-38. Rareș Ștefan a fost omul meciului, cu 16 goluri marcate, din 21 de aruncări (3x7m)!, este mesajul CSM Constanța.

În etapa viitoare, echipa constănțeană va întâlni pe teren propriu CS Dinamo București DivA.

Meciul este programat duminică, 9 aprilie, de la ora 13.00, în Sala Sporturilor „Simona Amânar” din Constanța.

Sursa foto: Facebook (CSM Constanța Handbal)