Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
00:48 19 10 2019 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbalul judeţului Constanţa Învinsă cu 7-2 de Sport Prim Oltina, Danubius Rasova a pierdut şefia seriei Sud a Ligii a 5-a

ro

24 Sep, 2019 00:00 650 Marime text
Partidele din runda a cincea a Ligii a 5-a de fotbal a judeţului Constanţa s-au încheiat cu rezultatele: în Seria Nord - Victoria Mihai Viteazu - CS Peştera 0-3, Vointa Săcele - Flacăra Crucea 3-1, Dunărea Ciobanu - AS Litoral Sport 2019 Corbu 3-1, CS Viitorul Hârşova - Speranţa Castelu 0-4, Litoral Corbu - Dacia Mircea Vodă 3-0, Viitorul Targuşor - Sportul Tortoman 6-1, CS Sharks Lumina - Steaua Speranţei Siliştea 4-2, Recolta Nicolae Bălcescu - CS Murfatlar 2-0; în Seria Sud - CS Poseidon Limanu II - FC Mereni 3-5, Sport Prim Oltina - Danubius Rasova 7-2, AS Viişoara - AS Pelinu 2016 3-0, Unirea Topraisar - Kinder Constanţa 2-1, Fulgerul Chirnogeni - Olimpia Constanţa 0-2, Inter Ion Corvin - CS Negru Vodă 4-3, Avântul Comana - AS Săgeata Stejaru 2019 Constanţa 4-1, Viitorul Cobadin - AS Pelinu Gold 2019 2-3.
 
S-au jucat şi meciurile din etapa a patra a Ligii a 6-a: CS Medgidia II - Luceafărul Amzacea 3-4, Pescarul Ghindăreşti - Pescăruşul Gârliciu 5-1, Ulmetum Pantelimon - Viitorul Cuza Vodă 1-2, AS Independenţa - Flacăra Viişoara 4-0, AS Bărăganu - Dunărea Ostrov 5-2, Voinţa Cochirleni - Trophaeum Adamclisi 1-4, Gloria Seimeni - Viitorul Cobadin II 5-1.
 
Clasamente
 
Liga a 5-a, Seria Nord: 1. Peştera - 15p, 2. Corbu - 12p, 3. Murfatlar - 10p, 4. Siliştea - 10p, 5. Nicolae Bălcescu - 9p, 6. Săcele - 7p, 7. Târguşor - 7p, 8. Castelu - 6p, 9. Crucea - 6p, 10. Mircea Vodă - 6p, 11. Lumina - 6p, 12. Tortoman - 6p, 13. Mihai Viteazu - 4p, 14. Hârşova - 4p, 15. Ciobanu - 3p, 16. Corbu 2019 - 3p. 
 
Liga a 5-a, Seria Sud: 1. Ion Corvin - 12p, 2. Rasova - 12p, 3. Mereni - 10p, 4. Olimpia - 10p, 5. Comana - 9p, 6. Săgeata Stejaru 2019 - 8p, 7. Pelinu 2016 - 7p, 8. Cobadin - 7p, 9. Oltina - 7p, 10. Negru Vodă - 6p, 11. Viişoara - 6p, 12. Topraisar - 5p, 13. Pelinu Gold 2019 - 4p, 14. AS Kinder - 3p, 15. Poseidon Limanu II - 3p, 16. Chirnogeni - 0p.
 
Liga a 6-a: 1. Adamclisi - 12p, 2. Cuza Vodă - 12p, 3. Amzacea - 7p, 4. Ghindăreşti - 6p, 5. Cobadin II - 6p, 6. Independenţa - 6p, 7. Viişoara - 5p, 8. Pantelimon - 4p, 9. Seimeni - 3p, 10. Medgidia II - 3p, 11. Ostrov - 3p, 12. Gârliciu - 3p, 13. Bărăganu - 3p, 14. Cochirleni - 3p.
 

Se joacă etapa a noua a Ligii a 4-a

 
Marţi şi miercuri, de la ora 15.00 (juniorii) şi 17.00 (seniorii), se dispută etapa a noua a Ligii a 4-a, după programul: marţi, 24 septembrie - CS Năvodari - Gloria Băneasa, Viitorul Pecineaga - CS Agigea, Portul Constanţa - Viitorul Fântânele, CS Cumpăna - Emaus Cernavodă, Sparta Techirghiol - CS Eforie, Gloria Albeşti - CS Lipniţa Carvăn, Ştiinţa Acalab Poarta Albă - CSO Ovidiu, Voinţa Valu lui Traian - CS Mihail Kogălniceanu; miercuri, 25 septembrie - Farul Tuzla - Axiopolis Cernavodă II.
 
Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (AJF Constanţa) 
 
Citeşte şi:
 
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii