08:38 19 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Farul Constanța II, învinsă pe teren propriu de liderul clasamentului. Gazdele, penalty ratat (GALERIE FOTO)

11 Mar, 2022 21:02 2699 Marime text
  • În minutul 45+3, portarul Irimiea a respins execuția lui Bodișteanu de la punctul cu var.

Farul Constanța II a susținut, astăzi, confruntarea din etapa a 16-a din seria a III-a a Ligii a 3-a, contra liderului clasamentului, CS Afumați.

Partida s-a disputat în Complexul Academiei Hagi și s-a încheiat cu succesul oaspeților, scor 1-0.

Unicul gol al partidei a fost înscris de Ionuț Zaina, în minutul 30.

Gazdele au irosit o lovitură de pedeapsă în minutul 45+3, când portarul Irimiea a respins execuția lui Bodișteanu.

Au evoluat formațiile:

Farul II (antrenori, Sorin Rădoi și Stere Banoti): Mușat - Georgescu (83 Maftei), Bîrzu, Dănuleasă, Borza - Popescu (64 Mitulețu), Buta (81 Călin), Mălăele - Bodișteanu, Cojocaru (64 Andronache), Sali (46 Tănasă). Rezerve neutilizate: Dincă - Duțu, Chera.

CS Afumați (antrenor Vasile Neagu): Irimiea - Bălan, Leafu, Buduroi (90+4 Ciucur), Onțel (90+1 Cocoș), Zaina, Dedu, David, Geană, Robicek, Avram (83 Stîngă). Rezerve neutilizate: Andrei - Jianu, Timiș, Matei, Ghiță, Nicolae.

În clasament, Farul II se află pe locul patru, cu 27 de puncte, după opt victorii, trei egaluri și cinci înfrângeri, golaveraj 39-17.

Programul etapei a 16-a - astăzi: Farul Constanța II - CS Afumați 0-1, Înainte Modelu - CSM Fetești 0-2; sâmbătă, ora 11.00: FC Voluntari II - ACSM Oltenița; sâmbătă, ora 15.00: SC Popești Leordeni - Agricola Borcea, Recolta Gh. Doja - Gloria Albești.

Sursa foto: Farul Constanța