17:57 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Cupa României BC Athletic Neptun Constanța, victorie cu CSM VSKC Miercurea Ciuc

13 Nov, 2020 20:28 2644 Marime text
  • Scorul pe sferturi în confruntarea Constanța - Miercurea Ciuc a fost 16-17, 30-12, 17-22, 22-25.

Echipa masculină de baschet BC Athletic Neptun Constanța a încheiat cu o victorie, 85-76 (46-29) cu CSM VSKC Miercurea Ciuc, meciurile din grupa B a turneului preliminar al Cupei României, de la Oradea.

Pentru echipa de pe litoral au marcat Trevor Randall John - 24p, Cristian Mâinea - 20p, Siler Schneider - 15p, Mario Lazăr - 10p, Adrian Trandafir - 5p, William Brown - 5p, Iulian Orbeanu - 4p și Christina Chițu - 2p.

În celelalte trei partide din grupa B BC Athletic Neptun a înregistrat înfrângeri: 68-101 cu CSMU Craiova, 60-101 cu CSM CSU Oradea și 76-97 cu CSA Steaua București.

Muncim împreună, creștem împreună! Sperăm să reintrăm din nou sănătoși pe parchet și să ne bucurăm împreună de baschetul care a lipsit atâtea luni în România! Mulțumim Constanța și tuturor pentru toată energia pe care ne-ați trimis-o, mulțumim Oradea pentru organizare! Team is everything!, a fost mesajul echipei constănțene.

Sursa foto: Facebook (BC Athletic)