16:03 27 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

CS Medgidia ciclism Daria Solomon, câștigătoare în proba de fond de la Campionatul Național de șosea (GALERIE FOTO)

07 Aug, 2023 13:08 1150 Marime text

La proba de fond din cadrul Campionatului Național de șosea, întrecere desfășurată în comuna Cârligele, județul Vrancea, Daria Solomon, de la CS Medgidia, și-a respectat blazonul și a terminat cursa pe locul 1.

Un alt sportiv de la CS Medgidia, Lucas Dumitrache, s-a situat în clasament pe locul 11, iar clasăriu bune, după el, au obținut și Ildar Iusein, și Teodor Oprea.

Cicliștii clubului din județul Constanța au intrat în competiție alături de alți 122 de participanți.

Suntem mândri de voi!, este mesajul CS Medgidia, club sportiv care beneficiază de sprijinul Primăriei Medgidia și al Consiliului Local Medgidia.

Anterior, Daria Solomon avusese o zi excelentă și la Zărnești, acolo unde a obținut locul 1 la Cupa Orașului, la categoria 7-8 ani, în cea de-a treia etapă din Cupa României de Șosea Copii.

Alături de Daria au avut o prestație excelentă și Iulian Năstase, clasat pe locul 5, Lucas Dumitrache - locul 8, Iusein Ildar - locul 11 și Teodor Oprea - locul 16.

Sursa foto: Facebook (CS Medgidia)

Daria Solomon, pe locul întâi la Cupa Orașului Zărnești, a treia etapă din Cupa României de Șosea (GALERIE FOTO)