15:14 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Constănţeanca Antoanela Manac, evoluţie foarte bună la Campionatul European de Triatlon Sprint

26 Jul, 2018 00:00 1729 Marime text

La Campionatul European de Triatlon Sprint, de la Tartu (Estonia), România a fost reprezentată de trei sportivi, constănţeanca Antoanela Manac, la Elite feminin, Erick Rogoz Lorincz şi Ştefan Troancă, la juniori. Cea mai bună clasare dintre cei trei i-a aparţinut Antoanelei, care a ocupat locul 25, din 48 de triatloniste care au luat startul.

„Antoanela a avut o evoluţie foarte bună, terminând competiţia pe locul 25, timp total 1:01:45, pe un traseu foarte tehnic, având urcări abrupte, atât pe segmentul de bicicletă, cât şi pe cel de alergare“, se arată pe site-ul oficial al Federaţiei Române de Triatlon. Erick Rogoz Lorincz a fost al 53-lea, cu 1:00:34, iar Ştefan Troancă, al 58-lea, cu 1:01:59 (din 70 de concurenţi).

Sursa foto: Facebo