02:52 11 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

BC Athletic Constanța, succes important cu CSM Tg. Jiu

07 Mar, 2020 19:05 2827 Marime text
Meciul dintre primele două clasate în Grupa Albastră a Ligii Naționale de baschet masculin, BC Athletic Cons5anța și CSM Tg. Jiu, jucat în această seară pe litoral, le-a revenit gazdelor, care au realizat astfel o victorie importantă.

Scorul a fost 83-74, Athletic fiind în avantaj și la pauză, cu 44-33.

Pe sferturi, scorul partidei Constanța - Tg. Jiu a fost 21-14, 23-19, 17-22, 22-19.

Pentru BC Athletic au marcat Siler Schneider - 29p, Kyle Kilgore - 14p, Christian Chițu - 13p, Rahsaan Williams - 11p, Georgian Păun - 6p, Sergiu Ursu - 5p, Victor Dudaș - 3p și Adrian Trandafir - 2p.

BC Athletic prestează un meci solid cu CSM Târgu Jiu, scor final 83-74, după ce a condus și la pauza mare. Siler Schneider best season performance, Kyle Kilgore termină în double double iar jocul de echipă a fost unul eficient. Rămănem și fără 200 de lei după ce la concursul Al Promt Lucky Shot concurentul nostru a înscris ultima aruncare de la mijlocul de terenului! A fost o zi Made in Constanța! Mulțumim tuturor pentru încurajări și susținere!, este mesajul clubului constănțean.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (BC Athletic)