11:52 19 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

BC Athletic Constanța, eșec în primul meci cu CSM Sighetu Marmației

18 May, 2019 19:00 1266 Marime text
Echipa masculină de baschet Athletic Constanța a susținut astăzi, pe teren propriu, primul meci cu CSM Sighetu Marmației din seria pentru locurile 13-14 din Liga Națională.

Victoria le-a aparținut oaspeților, scor 75-66.

Formația maramureșeană a condus și la pauză, cu 43-25, iar pe sferturi scorul în partida BC Athletic - CSM Sighetu Marmației a fost 7-31, 18-12, 26-13, 15-19.

CSM Sighet se impun în primul meci al seriei din Playoff pentru locurile 13-14, scor final BC Athletic 66 - 75 CSM Sighetu Marmației. După un început ezitant și un handicap ce nu părea ușor de recuperat, Gladiatorii s-au apropiat la o posesie de oaspeți însă nu au putut egala iar Sighet a gestionat mai eficient finalul de joc. Mâine se va juca meciul 2 la Galați, duminică, 19 Mai, Ora 15.00. Mulțumim tuturor pentru susținere! Team is everything!, se arată pe pagina de Facebook a BC Athletic.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (BC Athletic)