22:40 28 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Baschet Phoenix Știința Constanța, victorie în meciul cu CSM Agronomia Bucureşti

21 Dec, 2019 21:03 1770 Marime text
Echipa feminină de bachet Phoenix Știința Constanța a disputat în această seară ultimul meci pe teren propriu din 2019 în Liga Națională, întâlnind în Sala Sporturilor din Constanța CSM Agronomia Bucureşti, într-o confruntare  contând pentru etapa a zecea a campionatului, Grupa Est.

Victoria le-a aparținut gazdelor, scor 64-53.

Formația de pe litoral a condus și la pauză, cu 39-33, iar pe sferturi scorul întâlnirii Phoenix Știința - CSM Agronomia a fost 17-18, 22-15, 15-9, 10-11.

Pentru trupa constănțeană au marcat Lauren Brozoski - 23p, Katarina Matijevic - 13p, Donasja Scott - 11p, Nicoleta Mititelu - 9p, Vladinka Erak - 5p, Andreea Beldian - 2p și Mădălina Geleriu - 1p.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (Phoenix Știința Constanța)