01:48 27 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Baschet Athletic Neptun Constanța a câștigat restanța cu CS Rapid București (GALERIE FOTO)

26 Feb, 2022 19:49 2459 Marime text

• În meciul de pe litoral, Gladiatorii din Tomis au condus și la pauză.

Sala Sporturilor din Constanța a găzduit în această seară meciul de baschet dintre echipele masculine BC Athletic Neptun Constanța și CS Rapid București, o restanță contând pentru Liga Națională.

După o victorie suprinzătoare în fața vicecampioanei României, BC Athletic Neptun Constanța caută să-și asigure o clasare cât mai bună până la finalul sezonului regulat, cu încă o victorie, a fost mesajul BC Athletic Neptun postat înaintea meciului.

Iar gazdele au obținut victoria, scor 88-66.

Gladiatorii din Tomis au condus și la pauză, cu 49-26, iar pe sferturi scorul în disputa Constanța - Rapid a fost 21-16, 28-10, 18-24, 21-16.

Pentru BC Athletic Neptun au marcat Peter McNeilly - 21p, Jakob Lowrance - 14p, Zan Kosic - 13p, Max Darling - 10p, Tyler Gaskins - 8p, Andrei Oprean - 6p, Cristian Mâinea - 5p, Daniel Mâinea - 5p, Mario Lazăr - 4p și Vlad Corpodean - 2p.

Sursa foto: Facebook (BC Athletic Neptun Constanța)