08:06 27 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Au pierdut categoric ultimul meci din grupele Ligii Campionilor CVM Tomis a spus adio Europei

13 Dec, 2012 03:34 1338 Marime text
cvm.jpgEchipa masculină de volei CVM Tomis a pierdut cu 0-3 (18-25, 22-25, 18-25) partida de aseară, de la Constanța, cu Dinamo Moscova, contând pentru etapa a șasea, ultima, din grupa E a Ligii Campionilor. Meciul a durat 73 de minute, pe seturi 24 de minute (1), 25 de minute (2), 24 de minute (3). În urma acestei înfrângeri, CVM Tomis a ratat și calificarea în Cupa CEV (Challenge Round), părăsind competițiile europene.

„A fost cel mai clab meci al nostru din grupă. Nu e o rușine să te bată Dinamo Moscova, dar modul în care am pierdut a fost jenant. Dinamo a fost clar mai bună", a declarat antrenorul lui CVM, Radovan Gacic. „Am pregăti foarte bine acest meci și am obținut ușor victoria. Tomis nu a jucat cel mai bun volei al ei. Meciul din tur, de la Moscova, a fost mult mai greu pentru noi", a arătat și principalul vicecampioanei Rusiei, Yuri Cherednik.

În cealaltă partidă din serie, Fenerbahce - PGE Skra Belchatow 1-3 (28-26, 17-25, 17-25, 17-25), astfel că ierarhia finală a fost: 1. Belchatow - 18p (punctaj maxim), 2. Dinamo - 12p, 3. Tomis - 4p, 4. Fenerbahce - 2p.

Sursa foto: cev.lu