13:13 28 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Adin Iuxel Gani, de la Ares Dojo DM Constanţa, cel mai bun sportiv la Carpathian Eagles Cup

23 May, 2015 00:00 3311 Marime text
CS Ares Dojo DM Constanţa a obţinut 13 medalii la ediţia a treia a Carpathian Eagles Cup la Ashihara Karate, la care a participat, la Braşov, cu 14 sportivi în proba de kumite juniori. Cu excepţia lui Mihai Gabriel Cristea, care s-a accidentat şi nu a mai putut continua concursul, restul de 13 luptători au urcat toţi pe podium. Rezultatele au fost: locul 1 - Adin Iuxel Gani (care a fost desemnat cel mai bun sportiv), Sebastian Enică, Rareş Andrei Donose; locul 2 - Ştefan Macsiniuc; locul 3 - Sebastian Mîniosu, Miruna Maria Belan, Andrei Cristian Şerbănică, Ana-Maria Hodov, Marian Daniel Badea, Eduard Drăgănoiu, Iulian Alexandru Lungu, Sebastian Cârciumaru şi David Andrei Trifan. La Campionatul Naţional de juniori mari şi seniori la Ashihara Karate, CS Ares Dojo DM Constanţa a obţinut două medalii de bronz, la juniori mari, prin Andrei Marin şi Robert Câmpean. Cel care-i pregăteşte pe luptătorii de la Ares, Nicu Vasiliu, a remarcat la aceste Naţionale şi evoluţia debutantului Cătălin Vieriu (un sportiv de la Mereni), care, deşi nu a urcat pe podium, a concurat plin de curaj. Pentru clubul constănţean urmează Campionatul Naţional de kumite juniori la Ashihara Karate, întrecere care se va desfăşura pe 30 mai, la Braşov.