01:08 11 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

A ratat şansa de a urca pe primul loc Săgeata a condus, dar a încheiat în genunchi

19 Nov, 2012 04:00 1475 Marime text
sageata.jpgSăgeata Năvodari a ratat sâmbătă şansa de a trece pe primul loc al clasamentului Ligii a 2-a, seria întâi, după ce a realizat doar un rezultat de egalitate, 2-2, pe teren propriu, cu Rapid CFR Suceava, în etapa a 13-a a campionatului. Un succes la două goluri diferenţă îi asigura formaţiei gazdă prima poziţie, în condiţiile în care Sportul Studenţesc şi Delta Tulcea (echipele de pe locurile unu şi doi) nu au jucat în această rundă. Așa, Săgeata a rămas pe locul trei în ierarhie, cu 19 puncte. Golurile meciului cu Rapid CFR au fost realizate de Jianu (min. 19, 44), respectiv Plămadă (min. 51) și Lozneanu (min. 90+2, la ultima fază a meciului). În plus, în minutul 85, portarul Săgeții, Viciu, a apărat un penalty executat de Căinari.

Antrenorul Săgeţii, Aurel Şunda, a jucat cu: Viciu - B. Oprea, Sg. Bar, Muşuroaia, Goşa - V. Şicu (87 Pecarov), Vezan (cpt.) (78 Pleniceanu), V. Apostol, Diaby - M. Jianu, D. Zaharia (66 Tigoianu). „Ne-am relaxat prea mult în repriza a doua şi Rapid CFR ne-a taxat. Aşa cum am marcat în prelungiri în etapa trecută, aşa am pierdut două puncte acum, la ultima fază a meciului. E greu, pentru că avem probleme în apărare, unde jucăm cu improvizaţii. Sperăm să ne revenim şi să batem la Galaţi în etapa viitoare", a spus Şunda. „Am trecut de la agonie la extaz. Lozneanu şi-a făcut un frumos cadou pentru ziua lui de naştere", a arătat principalul echipei oaspete, Ovidiu Murariu.

Jucătorii Săgeţii au intrat pe teren purtând un banner pe care scria „Suntem alături de primarul Nicolae Matei!".

Sursa foto: liga2.ro