02:39 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbal Serbia bate Camerun intr-un thriller cu sapte goluri (video)

06 Jun, 2010 11:22 1249 Marime text

stankovic_06_06.jpgDespărţire de gală între internaţionalii sârbi şi publicul belgrădean. Elevii lui Antic au făcut spectacol într-un meci amical care a precedat plecarea către Johanesburg şi în care adversari le-au fost jucătorii din Camerun. Oaspeţii au deschis scorul prin Webo (5'), Krasic restabilind egalitatea după 11 minute. Africanii au revenit la conducere prin acelaşi Webo (20), însă Stankovic (25'), Milijas (44') şi Pantelic (45') au stabilit scorul pauzei la 4-2. Mitanul secund a adus golul lui Choupo-Moting (67') şi multe emoţii la ambele porţi. Serbia şi-a luat astfel revanşa după usturătorul eşec din meciul contra Neoii Zeelande, în timp ce camerunezii se gândesc cu groază la Mondial după o serie interminabilă de eşecuri şi evoluţii palide.

Rezumat Serbia - Camerun 4-3