Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
07:53 18 09 2019 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbalul județului Constanța Ce meciuri se joacă în weekend în Liga a 4-a, a 5-a și a 6-a

ro

31 Aug, 2019 00:00 629 Marime text
Deschisă, vineri, de confruntarea Axiopolis Cernavodă II - CS Năvodari, etapa a patra a Ligii a 4-a de fotbal a județului Constanța continuă în weekend, cu meciurile: sâmbătă, 31 august - CS Lipnița Carvăn - Sparta Techirghiol (ora 11.00 - juniorii, ora 13.00 - seniorii), CS Agigea - CS Eforie (16.00 / 18.00), Gloria Albești - Știința Acalab Poarta Albă (16.00 / 18.00), CS Mihail Kogălniceanu - Gloria Băneasa (16.00 / 18.00), Viitorul Fântânele - Emaus Cernavodă (16.00 / 18.00), Voința Valu lui Traian - Viitorul Pecineaga (16.00 / 18.00), Farul Tuzla - Portul Constanța (16.00 / 18.00); duminică, 1 septembrie - CSO Ovidiu - CS Cumpăna (15.00 / 17.00).
 
În runda secundă a Ligii a 5-a se vor juca partidele: în Seria Nord - sâmbătă, 31 august - Dacia Mircea Vodă - Recolta Nicolae Bălcescu (17.30); duminică, 1 septembrie - Steaua Speranței Siliștea - Voința Săcele (11.00), Sportul Tortoman - Victoria Mihai Viteazu (14.00), CS Murfatlar - Dunărea Ciobanu (16.00), Litoral Corbu - Viitorul Târgușor (17.00), Speranța Castelu - CS Sharks Lumina (17.00), CS Peștera - AS Litoral Sport 2019 Corbu (17.00), Viitorul Hârșova - Flacăra Crucea (17.00); în Seria Sud - duminică, 1 septembrie - CS Negru Vodă - AS Viișoara (10.00), CS Poseidon Limanu 2 Mai II - Sport Prim Oltina (11.00), AS Săgeata Stejaru 2019 Constanța - Fulgerul Chirnogeni (11.00), AS Pelinu 2016 - Viitorul Cobadin (12.00), Inter Ion Corvin - AS Pelinu Gold 2019 (15.00), Kinder Constanța - Olimpia Constanța (16.00), Danubius Rasova - Unirea Topraisar (17.00). Meciul FC Mereni - Avântul Comana a fost amânat.
 
Duminică, 1 septembrie, va debuta și Liga a 6-a, cu partidele din etapa întâi: Luceafărul Amzacea - Flacăra Viișoara (11.0), Trophaeum Adamclisi - AS Independența (11.00), Viitorul Cobadin - AS Bărăganu (11.00), Viitorul Cuza Vodă - Voința Cochirleni (11.00), Pescarul Ghindărești - Gloria Seimeni (11.00), Înfrățirea Cogealac - Ulmetum Pantelimon (11.00). Dunărea Ostrov are rundă liberă, iar confruntarea Pescărușul Gârliciu - CS Medgidia a fost amânată.
 

Clasamente

 
Liga a 4-a - seniori: 1. Portul - 7p, 2. Fântânele - 7p, 3. Tuzla - 7p, 4. Techirghiol - 6p, 5. Axiopolis II - 6p, 6. Eforie - 6p, 7. Agigea - 6p, 8. CS Năvodari - 4p, 9. Ovidiu - 4p, 10. Poarta Albă - 4p, 11. Lipnița Carvăn - 3p, 12. Cumpăna - 3p, 13. Albești - 3p, 14. Mihail Kogălniceanu - 3p, 15. Băneasa - 2p, 16. Pecineaga - 0p, 17. Valu lui Traian - 0p, 18. Emaus Cernavodă - 0p.
 
Liga a 4-a - juniori: 1. Năvodari - 9p, 2. Băneasa - 9p, 3. Portul - 7p, 4. Poarta Albă - 7p, 5. Axiopolis II - 6p, 6. Valu lui Traian - 6p, 7. Techirghiol - 6p, 8. Eforie - 6p, 9. Agigea - 6p, 10. Emaus - 4p, 11. Fântânele - 3p, 12. Tuzla - 3p, 13. Albești - 3p, 14. Ovidiu - 1p, 15. Mihail Kogălniceanu - 0p, 16. Lipnița Carvăn - 0p, 17. Pecineaga - 0p, 18. Cumpăna - 0p.
 
Liga a 5-a - Seria Nord: 1. Săcele - 3p, 2. Siliștea - 3p, 3. Mihai Viteazu - 3p, 4. Peștera - 3p, 5. Litoral Corbu - 3p, 6. Murfatlar - 3p, 7. Nicolae Bălcescu - 3p, 8. Târgușor - 1p, 9. Hârșova - 1p, 10. Litoral Sport 2019 Corbu - 0p, 11. Castelu - 0p, 12. Mircea Vodă - 0p, 13. Crucea - 0p, 14. Lumina - 0p, 15. Ciobanu - 0p, 16. Tortoman - 0p.
 
Liga a 6-a - Seria Sud: 1. Ion Corvin - 3p, 2. Rasova - 3p, 3. Mereni - 3p, 4. Viișoara - 3p, 5. Săgeata Stejaru 2019 - 3p, 6. Comana - 3p, 7. AS Pelinu 2016 - 3p, 8. Kinder - 0p, 9. AS Pelinu Gold 2019 - 0p, 10. Olimpia - 0p, 11. Chinogeni - 0p, 12. Negru Vodă - 0p, 13. Cobadin - 0p, 14. Topraisar - 0p, 15. Poseidon - 0p, 16. Oltina - 0p.
 
Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (Dornik de Sport)
 
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii