Pentru perioada Paştelui
informaţii utile, tradiţii, program magazine
16:37 25 09 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

S-au stabilit seriile Ligii a 3-a! Care sunt adversarele echipelor SSC Farul, FC Viitorul II şi Axiopolis Cernavodă

ro

16 Aug, 2017 00:00 1891 Marime text
Comitetul de Urgență al Federației Române de Fotbal a validat, ieri, componența celor cinci serii pentru sezonul 2017 / 2018 al Ligii a 3-a. În campionat s-au înscris 77 de echipe.

Cele trei reprezentante ale judeţului Constanţa, FC Viitorul II, Axiopolis Cernavodă şi SSC Farul Constanţa (nou-promovată), fac parte din seria a doua, alături de AS Olimpia Râmnicu Sărat 2010 (judeţul Buzău), AFC Metalul Buzău, ACS Sportul Chişcani (Brăila), ACS Victoria Traian (Brăila), ACS FC Delta Dobrogea Tulcea, SC FCSB 2 (Bucureşti), AFC Progresul 1944 Spartac (Bucureşti), SC FC Voluntari 2 (Ilfov), AFC Unirea 04 Slobozia (Ialomiţa), ACS Înainte Modelu (Călăraşi), ACSM Olteniţa (Călăraşi) şi AS FC Agricola Borcea (Călăraşi).
Astăzi, de la ora 13.00, la Casa Fotbalului, în sala „Nicolae Dobrin”, va avea loc tragerea la sorți pentru stabilirea programului în seriile Ligii a 3-a.

Celelalte serii au componenţa:

SERIA I

CSM Bucovina Rădăuţi (SV)
ACS Sănătatea Darabani (BT)
CSM Roman (NT)
CSM Paşcani (IS)
AFC Odorheiu Secuiesc (HR)
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc (HR)
CS Aerostar Bacău (BC)
ACS Olimpic Cetate Râşnov (BV)
AFC Hărman (BV)
ACS Viitorul Ghimbav (BV)
ACS KSE Târgu Secuiesc (CV)
CSM Focşani 2007 (VN)
CS Avântul Valea Mărului (GL)
CS Sporting Lieşti (GL)
AFC Metalosport Galaţi (GL)
ACS Suporter Club Oțelul Galaţi (GL)

SERIA A III-A

CS Atletic Bradu (AG)
CS Mioveni 2 (AG)
AS FC Aninoasa (DB)
CSM Flacăra Moreni (DB)
ACS Urban Titu (DB)
AFC Astra 2 (PH)
ACS Petrolul 52 (PH)
SC Popeşti-Leordeni (IF)
ACS Viitorul Domneşti (IF)
CS Concordia Chiajna 2 (IF)
CS Tunari (IF)
AS FC Milcov (OT)
AFCM Alexandria (TR)
CS Sporting Roşiori 2008 (TR)
AFC Voinţa Saelele (TR)

SERIA A IV-A

CS Gloria Lunca Teuz Cermei (AR)
CS Naţional Sebiş (AR)
CS Şoimii Lipova (AR)
CSM Lugoj (TM)
CS Millenium Giarmata (TM)
CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic (TM)
ACS Ghiroda (TM)
Centrul Naţional de Pregătire Timişoara (TM)
CNS Cetate Deva (HD)
FC Unirea 1924 Alba Iulia (AB)
CSM Şcolar Reşiţa (CS)
CS Internaţional Băleşti (GJ)
ACS Şirineasa (VL)
CS U Craiova 2 (DJ)
ACSO Filiaşi (DJ)

SERIA A V-A

AFC Unirea Tăşnad (SM)
ACS Fotbal Comuna Recea (MM)
CS FC Zalău (SJ)
CS Unirea Jucu (CJ)
CS Sănătatea Servicii Publice Cluj (CJ)
FC Unirea Dej (CJ)
AS FC Universitatea Cluj (CJ)
CFR 1907 Cluj SA 2 (CJ)
CSM Avântul Reghin (MS)
CS Iernut (MS)
ACS Industria Galda (AB)
CF Metalurgistul 1939 Cugir (AB)
ACS Performanţa Ighiu (AB)
CS Gaz Metan Mediaş 2 (SB)
FC Avrig (SB)
AFC Hermannstadt 2 (SB)
 
Sursa foto: frf.ro

Ti-a placut articolul?

Comentarii