Pentru perioada Paştelui
informaţii utile, tradiţii, program magazine
10:03 28 05 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

Programul de Paşti al Ligilor fotbalistice a IV-a şi a V-a din Constanţa

ro

09 Apr, 2015 00:00 779 Marime text

Program special de Paşti în fotbalul mic constănţean. Meciurile care se vor disputa în acest weekend în Ligile a IV-a şi a V-a au fost devansate cu o zi faţă de programarea iniţială. Astfel, partidele din etapa a doua a play-off-ului şi a play-out-ului Ligii a IV-a se vor juca vineri, 10 aprilie, iar confruntările rundei a 18-a a Ligii a V-a se vor disputa sâmbătă, 11 aprilie.
 
La Liga a IV-a, programul este următorul: play-off - CSO Ovidiu - Sparta Techirghiol (ora 14.00 - juniorii, ora 16.00 - seniorii), Axiopolis Cernavodă - Victoria Mihai Viteazu (15.00 / 17.00), Gloria Băneasa - Portul Constanţa (15.00 / 17.00), Dunărea Ostrov - CS Eforie (15.00 / 17.00), CS Mihail Kogălniceanu - CS Agigea (15.00 / 17.00), Viitorul II - Unirea Topraisar (se joacă doar la seniori, de la ora 18.00); play-out - Vulturii Cazino - CFR Constanţa (15.00 / 17.00), Victoria Cumpăna - Ştiinţa Poarta Albă (15.00 / 17.00), Avântul Comana - Perla Murfatlar (15.00 / 17.00). Voinţa Valu lui Traian are rundă liberă.

Clasamente:

Play-off: 1. Viitorul II - 61p, 2. Agigea - 55p, 3. Cernavodă - 54p, 4. Eforie - 45p, 5. Băneasa - 41p, 6. Ostrov - 36p, 7. Topraisar - 35p, 8. Mihai Viteazu - 35p, 9. Portul - 35p, 10. Techirghiol - 32p, 11. Ovidiu - 32p, 12. Mihail Kogălniceanu - 32p.

Play-out: 1. Comana - 35p, 2. Cumpăna - 28p, 3. CFR - 27p, 4. Poarta Albă - 19p, 5. Murfatlar - 15p, 6. Vulturii Cazino - 13p, 7. Valu lui Traian - 11p.
 
La Liga a V-a au fost programate confruntările:
 
Seria Nord - Viitorul Cuza Vodă - Pescarul Ghindăreşti (11.00), Dunaris Topalu - Voinţa Săcele (11.00), Recolta Nicolae Bălcescu - Dacia Mircea Vodă (11.00), Viitorul Târguşor - Sportul Tortoman (14.00), SC Horia - Gloria Seimeni (14.00), Viitorul Fântânele - Pescăruşul Gârliciu (14.00), Ulmetum Pantelimon - Dunărea Ciobanu (14.00).
 
Seria Sud - Sport Prim Oltina - Speranţa Nisipari (11.00), Danubius Rasova - Marmura Deleni (12.00), CS Peştera - Trophaeum Adamclisi (13.00), Inter Ion Corvin - AS Ciocârlia (14.00), AS Independenţa - AS Carvăn (14.00), Viitorul Cobadin - Voinţa Cochirleni (16.00).
 
Seria Est - Fulgerul Chirnogeni - Olimpia Constanţa (11.00), Viitorul Pecineaga - AS Oil Terminal Constanţa (11.00), Viitorul Mereni - Atletic 2 Mai (11.00), CS Agigea II - Farul Tuzla (13.00), AS Bărăganu - Voinţa Siminoc (14.00), Grupul Şcolar Ion Bănescu Mangalia - Luceafărul Amzacea (14.00). Meciul Gloria Albeşti - Şcoala de Fotbal Mangalia s-a jucat ieri.

 Clasamente:

Seria Nord: 1. Fântânele - 39p, 2. Săcele - 37p, 3. Tortoman - 35p, 4. Gârliciu - 35p, 5. Seimeni - 27p, 6. Ciobanu - 27p, 7. Târguşor - 26p, 8. Mircea Vodă - 24p, 9. Nicolae Bălcescu - 22p, 10. Cuza Vodă - 20p, 11. Ghindăreşti - 18p, 12. Horia - 9p, 13. Topalu - 8p, 14. Pantelimon - 4p.


Seria Sud: 1. Rasova - 38p, 2. Peştera - 33p, 3. Nisipari - 33p, 4. Oltina - 26p, 5. Cobadin - 23p, 6. Ion Corvin - 22p, 7. Cochirleni - 21p, 8. Castelu - 19p, 9. Independenţa - 14p, 10. Carvăn - 13p, 11. Ciocârlia - 12p, 12. Adamclisi - 11p, 13. Deleni - 4p.

Seria Est: 1. Oil Terminal - 41p, 2. Pecineaga - 37p, 3. Albeşti - 37p, 4. 2 Mai - 35p, 5. Tuzla - 33p, 6. Amzacea - 28p, 7. Siminoc - 25p, 8. Mereni - 24p, 9. Agigea II - 22p, 10. Olimpia - 20p, 11. Chirnogeni - 14p, 12. SF Mangalia - 11p, 13. GSIB - 9p, 14. Bărăganu - 4p (ierarhia este fără rezultatul meciului Albeşti - Mangalia).
 
Sursa foto: Academia Hagi

Ti-a placut articolul?

Comentarii