13:03 19 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Meciul se joacă astăzi După înfrângerea din Cupa României, FC Viitorul speră să se revanşeze în faţa Astrei în play-off

03 Apr, 2017 00:00 1073 Marime text
FC Viitorul şi campioana en-titre a României, Astra Giurgiu, se află din nou faţă în faţă, astăzi, la patru zile de la partida din sferturile Cupei României, de la Ovidiu.

De data aceasta, cele două formaţii joacă la Giurgiu, de la ora 20.30, în etapa a treia a turneului play-off al Ligii 1, iar echipa lui Gică Hagi speră să facă uitată printr-un rezultat pozitiv înfrângerea din sferturile Cupei, scor 1-3 (Vl. Morar 61 / Takayuki 40, Budescu 44 - din penalty, D. Florea 85). „Şi luni (n.r. astăzi) va fi foarte greu. Mai avem opt meciuri grele rău în play-off. Suntem acolo, simţim trofeul, să vedem ce putem face. E greu, dar nu imposibil“, a spus Hagi.

Sursa foto: Facebook (Academia Hagi)