19:33 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Gol constănţean la Naţională România a bătut Franţa, cu cinci titulari de la Academia Hagi

06 Mar, 2013 22:41 1573 Marime text
Echipa naţională de fotbal Under-16 a României (jucători născuţi după 1 ianuarie 1997) a câştigat cu 4-2 (1-1) meciul amical cu selecţionata similară a Franţei, jucat la Buftea. România a avut în „11”-le de start cinci jucători de la Academia Hagi: Arpad Tordai, Victor Rogoza, Cristian Manea, Dragoş Nedelcu şi Alexandru Stoica. Manea a fost căpitanul tricolorilor şi a înscris unul dintre cele patru goluri ale României, cel de 2-1, în minutul 58. Celelalte reuşite ale meciului le-au aparţinut lui R. Vâlceanu (min. 7), A. Manea (min. 60), B. Vâlceanu (min. 80+1), respectiv Moukoudi (min. 28 - din penalty) şi Sagun (min. 65). Jucătorii Academiei Hagi au jucat astfel: Tordai, Rogoza, C. Manea şi Nedelcu - toate minutele, iar Stoica până în minutul 68. Jocul revanşă România U16 - Franţa U16 se va disputa astăzi, începând cu ora 11.00, tot la Centrul de Fotbal Buftea.

Sursa foto: Academia Hagi