Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
18:55 24 11 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

Fotbalul „mic“ al judeţului Constanţa Programul din weekend al Ligilor a 4-a, a 5-a şi a 6-a

ro

25 Mar, 2017 00:00 881 Marime text
Noi meciuri de fotbal au fost programate, în acest weekend, pe terenurile din judeţul Constanţa, în Ligile a 4-a, a 5-a şi a 6-a.
 
La Liga a 4-a, sâmbătă, 25 martie, se dispută runda a 22-a, meciurile fiind: Avântul Comana - CS Năvodari (ora 12.00 - juniorii, ora 14.00 - seniorii), CFR Constanţa - CS Agigea (10.00 / 12.00), CS Mihail Kogălniceanu - Gloria Albeşti (11.00 / 13.00), Victoria Mihai Viteazu - Voinţa Valu lui Traian (12.00 / 14.00), Ştiinţa Poarta Albă - Unirea Topraisar (11.00 / 13.00), Gloria Băneasa - SSC Farul Constanţa (12.00 / 14.00), Farul Tuzla - CSO Ovidiu (12.00 / 14.00) şi Sparta Techirghiol - Viitorul Fântânele (11.00 / 13.00). Dubla întâlnire Portul Constanţa - CS Eforie a fost amânată.
 
Duminică, 26 martie, vor avea loc confruntările rundei a 18-a de la Liga a 5-a, după programul: Castelanii Castelu - Viitorul Pecineaga (11.00), AS Carvăn - Recolta Nicolae Bălcescu (14.30), Victoria Cumpăna - Voinţa Săcele (11.00), Voinţa Siminoc - Viitorul Cobadin (11.00), Atletic 2 Mai - CS Murfatlar (12.00), Dacia Mircea Vodă - Viitorul Târguşor (11.00), Litoral Corbu - Sport Prim Oltina (11.00) şi CS Agigea II - Speranţa Nisipari (14.00).
 
În aceeaşi zi se joacă şi meciurile din runda a 18-a a Ligii a 6-a. În Seria Nord, confruntările sunt: Spicu Horia - Voinţa Cochirleni (11.00), Înfrâţirea Cogealac - Carsium Hârşova (14.00), CSS Medgidia - Dunărea Ciobanu (14.00), Gloria Seimeni - CS Peştera (14.00), Viitorul Cuza Vodă - Sportul Tortoman (14.00), Pescăruşul Gârliciu - Steaua Speranţei Siliştea (14.00), Danubius Rasova - Axiopolis Cernavodă II (11.00). Pescarul Ghindăreşti are rundă liberă.
 
În Seria Sud, se vor disputa meciurile: Viitorul Cobadin - Inter Ion Corvin (15.00), Dunărea Ostrov - Fulgerul Chirnogeni (11.00), AS Bărăganu - AS Pelinu (14.00), Luceafărul Amzacea - Trophaeum Adamclisi (14.00), Olimpia Constanţa - Viitorul Mereni (14.00), AS Ciocârlia - Grupul Şcolar Ion Bănescu Mangalia (12.30) şi AS Independenţa - Viitorul Cerchezu (11.00). Sacidava Aliman are rundă liberă. 

Clasamente

Liga a 4-a: la seniori - 1. SSC Farul - 63p, 2. Năvodari - 54p, 3. Fântânele - 50p, 4. Agigea - 43p, 5. Eforie - 40p, 6. Techirghiol - 34p, 7. Mihai Viteazu - 32p, 8. Albeşti - 32p, 9. Băneasa - 31p, 10. Poarta Albă - 29p, 11. Ovidiu - 26p, 12. Portul - 24p, 13. Comana - 22p, 14. Valu lui Traian - 19p, 15. Mihail Kogălniceanu - 17p, 16. CFR - 13p, 17. Tuzla - 13p, 18. Topraisar - 9p; la juniori - 1. Năvodari - 58p, 2. Portul - 55p, 3. Fântânele - 49p, 4. Agigea - 42p, 5. Mihai Viteazu - 38p, 6. Mihail Kogălniceanu - 38p, 7. Albeşti - 37p, 8. SSC Farul - 35p, 9. Topraisar - 35p, 10. Ovidiu - 34p, 11. Băneasa - 26p, 12. Comana - 23p, 13. Techirghiol - 23p, 14. Valu lui Traian - 20p, 15. CFR - 17p, 16. Poarta Albă - 13p, 17. Eforie - 8p, 18. Tuzla - 0p.
 
Liga a 5-a: 1. Carvăn - 36p, 2. Corbu - 31p, 3. Nisipari - 31p, 4. Agigea II - 31p, 5. Oltina - 31p, 6. 2 Mai - 31p, 7. Târguşor - 27p, 8. Murfatlar - 25p, 9. Săcele - 24p, 10. Cobadin - 23p, 11. Castelu - 22p, 12. Nicolae Bălcescu - 22p, 13. Cumpăna - 18p, 14. Siminoc - 17p, 15. Pecineaga - 15p, 16. Mircea Vodă - 4p.
 
Liga a 6-a: Seria Nord - 1. Cernavodă II - 40p, 2. Seimeni - 33p, 3. Peştera - 31p, 4. Hârşova - 31p, 5. Cochirleni - 27p, 6. Rasova - 26p, 7. Tortoman - 23p, 8. Ciobanu - 22p, 9. Cuza Vodă - 21p, 10. Siliştea - 19p, 11. Horia - 19p, 12. Gârliciu - 17p, 13. Ghindăreşti - 14p, 14. Cogealac - 12p, 15. Medgidia - 1p; Seria Sud - 1. Ion Corvin - 44p, 2. Olimpia - 34p, 3. Ostrov - 31p, 4. Mereni - 30p, 5. Amzacea - 26p, 6. Chirnogeni - 24p, 7. Adamclisi - 22p, 8. Cobadin II - 21p, 9. Pelinu - 18p, 10. Independenţa - 18p, 11. Ciocârlia - 17p, 12. Bărăganu - 15p, 13. Cerchezu - 14p, 14. Aliman - 14p, 15. GSIB - 11p.
 
Sursa foto: Facebook (Voinţa Cochirleni)
 
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii