10:21 17 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Cinci goluri la Năvodari Callatis 2012 Mangalia a început furtunos amicalul cu Săgeata

03 Mar, 2013 22:48 1689 Marime text
Divizionara secundă Săgeata Năvodari a câștigat cu 4-1 (2-1) meciul amical de sâmbătă, de pe teren propriu, cu liderul Seriei Est a Ligii a IV-a constănțene, ACS Callatis 2012 Mangalia. Golurile au fost înscrise de Pantelie (min. 19 şi 45), Vezan (min. 89), Șicu (min. 90), respectiv Doicaru (min. 17 - din penalty). S-au jucat două reprize a câte 50 de minute, sub arbitrajul lui Cătălin Toader, din Năvodari, care a fost asistat de Ovidiu Nae şi Georgian Gavriluc, ambii din Constanţa. Cu această ocazie, Săgeata a susţinut ultima confruntare de verificare înaintea returului Ligii a 2-a, care începe în acest week-end.
Săgeata Năvodari (antrenor, Constantin Gache) a început meciul cu echipa: Viciu - I. Filip, Fl. Popa, Goşa, Aniţoiu - Ologu, V. Apostol, Coconaşu, Vezan - D. Zaharia, Pantelie. După pauză, au mai jucat: Gordin, Puia - Sg. Bar, Tigoianu, Diaby, Bozeşan, Nazâru, V. Şicu, Bangheorghe şi Feraru. Primul „11” al lui Callatis 2012 (antrenor, Mugurel Cornăţeanu) a fost: L. Marin - Nan, Chelu, I. Posteucă, Evdochim - Banioti, I. Florea, Erdinci Cogali, Bolat - Calagi, Doicaru. Au mai evoluat: Drumen - Sali, Vărzaru, Soldat, Enis Cogali, Troacă şi Taciuc. „Sunt mulţumit de joc şi de scor. Mai avem de lucrat însă la unele aspecte, pe care sperăm să le reglăm pe parcursul campionatului”, a declarat Constantin Gache. „În ciuda scorului, am alergat şi am jucat bine. Totuşi, a fost diferenţă de eşalon. În prima repriză, am jucat cu 11-le de bază, cu care vrem să promovăm în Liga a 3-a”, a spus şi Mugurel Cornăţeanu.