17:21 16 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Rezultate excelente pentru divizionarele B

19 Apr, 2004 00:00 483 Marime text
Cele patru reprezentante ale judetului Constanta in seria 1 a Diviziei B de fotbal au avut evolutii excelente sambata dimineata in partidele etapei cu numarul 22, reusind trei victorii de senzatie si un rezultat de egalitate. Marea surpriza s-a produs la Iasi, unde lidera Poli Unirea nu a reusit sa treaca de Midia Navodari, la finalul celor 90 de minute tabela indicand scorul de 0-0. In fata a peste 3500 de spectatori moldoveni, formatia de pe litoral, antrenata de Radu Troi, a jucat excelent, reusind sa dejoace toate planurile gazdelor. Troi a aliniat urmatoarea formula: Ionita, Floricica, Paraschiv, L. Stefan, Fugaru, Dragoi, Ene (min. 89 Surugiu), R. Miu, D. Petre, Curumi (min. 82 Boraz), Borza (min. 94 Martinescu). La Medigidia, CSM a trecut cu 3-2 de Petrolul Moinesti, formatie antrenata de fostul tehnician al Farului, Petre Grigoras. Gheorghe a deschis scorul in minutul 36 pentru oaspeti, dar egalitatea a fost restabilita in min. 60 prin autogolul lui Calin. Petrolul a trecut din nou in avantaj in min. 65, dar dupa numai un minut Cosmin Mocanu transforma un penalty, aducand scorul la 2-2. Golul victoriei gazdelor a fost marcat de Bardu in ultimele minute ale intalnirii. La Sacele, Electrica a invins cu 2-0 Precizia prin golurile lui Grigorov si Gechereanu, in timp ce la Mangalia, Callatis a zdrobit pe FC Onesti cu 3-0. Dupa 22 de etape, Midia Navodari se afla pe locul sapte al clasamentului, cu 31 de puncte, urmata de Callatis, cu 30 de puncte. Electrica si CSM Medgidia se afla pe locurile 10 si 11, cu 30, respectiv 27 de puncte. Etapa urmatoare programeaza derbyul Midia - Callatis, in timp ce CSM Medgidia va evolua in deplasare la FC Vaslui. De asemenea, Electrica va primi acasa vizita liderei Poli Unirea Iasi, echipa practic promovata in primul esalon.