07:47 18 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Pofta mare de gol pentru Stoica

16 Mar, 2004 00:00 974 Marime text

AS Metropolitan Municipal Constanta - FC Transilvania Targu Mures 8-1

Divizionara A de fotbal in sala AS Metropolitan Municipal Constanta a invins ieri la scor pe FC Transilvania Targu Mures, rezultatul final fiind 8-1. Intalnirea, ce a facut parte din cadrul etapei a 21-a, trebuia sa aiba loc duminica, in Sala Sporturilor, dar a fost amanata din cauza ca aceasta zi a fost declarata zi de doliu national. In fata unui adversar modest, in ciuda locului sapte ocupat inaintea acestei runde, constantenii, clasati pe locul noua, au evoluat foarte bine. Ei au deschis destul de repede scorul in minutul 3 prin Chelariu si l-au majorat peste alte noua minute prin acelasi jucator. Pana la pauza, Stoica si-a trecut si el in cont dubla, marcand in minutele 14 si 15, astfel ca la cabine s-a intrat cu 4-0. La reluare, tot Stoica a fost in prim-plan, el fiind autorul altor doua goluri (22, 23). Pana la final, pentru formatia pregatita de Stere Damasaru au mai punctat Magureanu (25) si Paun (28). Oaspetii au inscris golul de onoare pe final, prin Kacso (38). In etapa viitoare, AS Metropolitan Municipal va evolua in deplasare, cu Fratia Ramnicu Valcea.