18:20 17 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

CSM Medgidia a triumfat in turneul de la Iasi

31 Aug, 2004 00:00 649 Marime text
Echipa de handbal masculin pregatita de reputatul tehnician Ion Craciun a inregistrat, la finele saptamanii trecute, un succes deosebit, castigand turneul amical desfasurat la Iasi. CSM Medgidia a disputat aici doua partide, castigandu-le pe ambele, si s-a clasat pe primul loc al competitiei. Cea mai importanta victorie este cea repurtata impotriva lui Uztel Ploiesti (30-29), echipa foarte puternica din cadrul Ligii Nationale si care anul acesta participa in cupele europene. La pauza meciului cu ploiestenii, tabela arata egalitate 15-15, dar in a doua repriza CSM a revenit, reusind sa se impuna pe final. Cel mai bun marcator a fost Cazan (7 goluri), urmat de David (5), Bilal (5), Maftei (4) si Murtaza (4). CSM a castigat si cel de-al doilea meci disputat in compania colegilor de liga, CSM Bucovina Suceava, diferenta de scor inregistrata la final fiind una clara, 32-22. CSM Medgidia a promovat anul acesta in primul esalon handbalistic si isi va disputa meciurile in proaspat renovata Sala a Sporturilor din localitate.