08:06 18 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Aproape la fel

23 Jan, 2003 00:00 453 Marime text

CS Tomis Constanta - Astral Posta Calnau 46-35

Jucatoarele noastre le-au invins pe buzoience pentru a doua oara in acest an

Handbalistele de la CS Tomis Constanta s-au impus si ieri in Sala Sporturilor in fata celor de la Astral Posta Calnau, in cel de-al doilea meci al anului, tot al doilea sustinut in compania buzoiencelor. Dupa ce, cu o zi inainte, invinsesera cu scorul general de 47-35 dupa 75 de minute de joc, de data aceasta elevele antrenorului Dumitru Musi s-au impus cu 46-35, timpul de desfasurare a intalnirii fiind acelasi. Avand in spate experienta primei partide, cand au fost conduse la pauza (16-20), constantencele au tratat meciul in serios inca de la inceput. Dupa primele 30 de minute, ele aveau un avantaj hotarator de 10 goluri (18-8), iar la finalul celor 60 de minute regulamentare aveau obtinuta victoria cu 31-22. Cele mai multe goluri ale echipei noastre au fost marcate de Ramona Vaduva (7) si Ionela Galca (6). "Coada" de 15 minute a fost adjudecata tot de handbalistele de pe litoral, care s-au impus cu 15-13. Sambata, de la ora 13.00, echipa noastra va sustine primul meci oficial al acestui sezon, urmand sa intalneasca in capitala formatia Apa Nova Bucuresti, intr-un meci din cadrul turului II al "Cupei Romaniei". Deoarece se confrunta cu mari dificultati financiare, gruparea din bulevardul Aurel Vlaicu nu vizeaza calificarea in faza urmatoare. Deplasarea spre Bucuresti se va efectua in ziua meciului.