21:53 23 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Midia ramane pe podium

04 Oct, 2004 00:00 856 Marime text

Divizia B, etapa a saptea

Echipa din Navodari a reusit sambata o noua victorie, impunandu-se pe teren propriu, cu scorul de 1-0, in fata formatiei Unirea Focsani. Gratie succesului inregistrat in acest meci al etapei cu numarul opt, din cadrul Diviziei B, Midia ocupa locul doi in clasamentul seriei B1, cu 13 puncte, la un singur punct diferenta de lidera FC Vaslui. Singurul gol al gazdelor a fost marcat de Norbert Nita, in minutul 66. Tot sambata dimineata, la Mangalia, Callatis a incheiat la egalitate, 0-0, partida cu Dunarea Galati. Formatia antrenata de Imilian Serbanica a acumulat 10 puncte si ocupa locul zece in clasament. Cea de-a treia reprezentanta a judetului Constanta, FC Altay, a pierdut cu 1-3 in deplasare, cu Ceahlaul Piatra Neamt, una dintre echipele care si-au fixat ca obiectiv promovarea in primul esalon. Meciul de la Piatra Neamt a fost unul deosebit de disputat, cu un start incendiar, numai in primele zece minute de joc marcandu-se trei goluri. Gazdele au deschis scorul in minutul 6 prin Enache, dar Altay a egalat dupa doar un minut, prin Cristian Marinescu. Ceahlaul a revenit in avantaj in minutul 9, gratie reusitei lui Purica. Cel de-al treilea gol al gazdelor a venit in minutul 57, purtand semnatura lui Axinia. Dupa sapte etape, FC Altay ocupa penultima pozitie in clasament, avand 5 puncte si un nelinistitor -4 la "adevar". In urmatoarea etapa, Midia va juca in deplasare cu Petrolul Moinesti, Callatis tot "afara" cu Dacia Unirea Braila, in timp ce FC Altay evolueaza acasa, impotriva lui FC Ghimbav.