Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
05:12 17 07 2018 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Meciurile care se joacă în weekend în fotbalul judeţean

ro

27 Sep, 2014 00:00 2505 Marime text
Liga a IV-a de fotbal a judeţului Constanţa programează, astăzi, meciurile etapei a opta. Programul este următorul: Seria Est - CS Agigea - Sparta Techirghiol (ora 10.00 - juniorii / ora 12.00 - seniorii), Aurora 23 August - CS Eforie (10.00 / 12.00; partida se joacă la Eforie Sud), Vulturii Cazino Constanța - AS Cogealac (10.00 / 12.00; se joacă pe terenul CFR), Victoria Mihai Viteazu - Avântul Comana (12.00 / 14.00), Unirea Topraisar - Portul Constanța (12.00 / 14.00), Litoral Corbu - Victoria Cumpăna (14.00 / 16.00); Seria Vest - Perla Murfatlar - FC Viitorul II Constanța (ora 11.00, se dispută doar partida de seniori), Dunărea Ostrov - Gloria Băneasa (11.00 / 13.00), CS Mihail Kogălniceanu - Voința Valu lui Traian (11.00 / 13.00), Axiopolis Cernavodă - CFR Constanța (11.00 / 13.00), CSO Ovidiu - Progresul Medgidia (15.00 / 17.00). Dublele dispute Carsium Hârșova - Știința Poarta Albă au fost amânate.

Clasamente

Seria Est - 1. CS Agigea - 16p, 2. Unirea Topraisar - 15p, 3. Victoria Cumpăna - 14p, 4. Victoria Mihai Viteazu - 13p, 5. Portul Constanţa - 12p, 6. CS Eforie - 11p, 7. Sparta Techirghiol - 10p, 8. Litoral Corbu - 7p, 9. Avântul Comana - 5p, 10. Vulturii Cazino Constanţa - 4p, 11. AS Cogealac - 0p, 12. Aurora 23 August - 0p;
 
Seria Vest - 1. Viitorul II - 19p, 2. Axiopolis Sport Cernavodă - 17p, 3. CSO Ovidiu - 17p, 4. Dunărea Ostrov - 14p, 5. Gloria Băneasa - 13p, 6. Progresul Medgidia - 9p, 7. CS Mihail Kogălniceanu - 7p, 8. CFR Constanţa - 6p, 9. Perla Murfatlar - 6p, 10. Carsium Hârşova - 4p, 11. Ştiinţa Poarta Albă - 3p, 12. Voinţa Valu lui Traian - 3p.
 
Mâine, se joacă şi meciurile din etapa a cincea a Ligii a V-a. În Seria Nord, au fost programate disputele: Gloria Seimeni - SC Horia (11.00), Dunărea Ciobanu - Ulmetum Pantelimon (11.00), Sportul Tortoman - Viitorul Târguşor (12.00), Pescarul Ghindăreşti - Viitorul Cuza Vodă (14.00), Pescăruşul Gârliciu - Viitorul Fântânele (14.00), Dacia Mircea Vodă - Recolta Nicolae Bălcescu (14.00). În Seria Sud, se dispută: Tineretul Valea Dacilor - Castelanii Castelu (11.00), Voinţa Cochirleni - Viitorul Cobadin (11.00), AS Ciocârlia - Inter Ion Corvin (11.00), Trophaeum Adamclisi - CS Peştera (12.00), Speranţa Nisipari - Sport Prim Oltina (14.00), Marmura Deleni - Danubius Rasova (14.00), AS Carvăn - AS Independenţa (16.00). În Seria Est, meciurile sunt: Oil Terminal 2013 Constanţa - Viitorul Pecineaga (11.00), Atletic 2 Mai - Viitorul Mereni (11.00), Farul Tuzla - CS Agigea (12.00), Olimpia Constanţa - Fulgerul Chirnogeni (14.00), Voinţa Siminoc - AS Bărăganu (14.00), Şcoala de Fotbal Mangalia - Gloria Albeşti (14.00), Luceafărul Amzacea - Grupul Şcolar „Ion Bănescu“ Mangalia.

Clasamente

Seria Nord: 1. Fântânele - 12p, 2. Gârliciu - 12p, 3. Tortoman - 9p, 4. Seimeni - 8p, 5. Târguşor - 7p, 6. Nicolae Bălcescu - 6p, 7. Săcele - 6p, 8. Ghindăreşti - 6p, 9. Mircea Vodă - 6p, 10. Pantelion - 4p, 11. Horia - 3p, 12. Ciobanu - 0p, 13. Cuza Vodă - 0p, 14. Topalu - 0p.
 
Seria Sud
: 1. Peştera - 9p, 2. Rasova - 9p, 3. Nisipari - 9p, 4. Cobadin - 9p, 5. Castelu - 7p, 6. Adamclisi - 6p, 7. Valea Dacilor - 6p, 8. Independenţa - 5p, 9. Cochirleni - 5p, 10. Oltina - 5p, 11. Deleni - 4p, 12. Ciocârlia - 1p, 13. Carvăn - 0p, 14. Ion Corvin - 0p.
 
Seria Est: 1. Pecineaga - 12p, 2. 2 Mai - 10p, 3. Oil Terminal 2013 - 9p, 4. Albeşti - 9p, 5. Agigea - 9p, 6. SF Mangalia - 7p, 7. Tuzla - 7p, 8. Amzacea - 6p, 9. Siminoc - 4p, 10. Mereni - 3p, 11. GSIB - 3p, 12. Chirnogeni - 1p, 13. Olimpia - 1p, 14. Bărăganu - 0p.
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii