14:33 28 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Luptătorii de la CS Năvodari au obţinut 14 medalii la Cupa Mondială Judgement Day (galerie foto)

15 Nov, 2016 00:00 1980 Marime text
Luptătorii de la CS Năvodari Kempo K1 au obţinut 14 medalii la Cupa Mondială Judgement Day, întrecere desfăşurată la Bucureşti, cu participarea a 800 de sportivi din şapte ţări.

Clubul din Năvodari, ai cărui sportivi sunt pregătiţi de Marcel Jipeanu, a evoluat cu 14 luptători, care au câştigat şase dintre cele 11 finale în care s-au calificat. Palmaresul a fost: şase medalii de aur, cinci de argint şi trei de bronz. „Am reuşit să câştigăm centura la categoria -55 kg K1, prin Eduard Jipeanu şi, nu în ultimul rând, am obţinut locul doi pe cluburi la proba K1 Light, pe prima poziţie terminând Tai-Chi-Do-Ryu Constanţa”, a declarat Marcel Jipeanu.

Pe 18 noiembrie, sportivii de la CS Năvodari pleacă în cantonament la Buşteni, iar pe 10 decembrie încheie anul competiţional cu o cupă pe care o organizează, ediţia a treia a New K1 Generation la amatori.

Sursa foto: Facebook