Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
20:22 16 12 2018 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Judeţul Constanţa. Meciurile care se joacă în weekend, la Ligile a 4-a, a 5-a şi a 6-a

ro

26 May, 2018 00:00 694 Marime text
Meciurile din etapa a 27-a a Ligii a 4-a de fotbal a judeţului Constanţa se dispută, după programul: sâmbătă, 26 mai - Portul Constanţa - Sparta Techirghiol (ora 15.00 - juniorii, ora 17.00 - seniorii), CS Medgidia - Voinţa Valu lui Traian (11.00 / 13.00), CS Mihail Kogălniceanu - Gloria Băneasa (11.00 / 13.00), Gloria Albeşti - CS Năvodari (12.00 / 14.00), Farul Tuzla - CS Agigea (10.00 / 12.00), CSO Ovidiu - Unirea Topraisar (11.00 / 13.00); duminică, 27 mai - Ştiinţa Poarta Albă - CS Lipniţa Carvăn (12.00 / 14.00). Partidele Viitorul Fântânele - CS Eforie s-au disputat în avans: 3-0 pentru gazde la juniori şi 4-4 la seniori.

Deschisă, ieri, de confruntarea FC Mereni - Viitorul Pecineaga 2-2, runda a 26-a a Ligii a 5-a îşi derulează restul partidelor duminică, 27 mai, programul fiind: Viitorul Târguşor - Litoral Corbu (11.00), Carsium Hârşova - CS Poseidon Limanu (14.00), Axiopolis Cernavodă II - CS Peştera (11.00), Inter Ion Corvin - Voinţa Săcele (11.00), Avântul Comana - Speranţa Nisipari (14.00), Sport Prim Oltina - Victoria Cumpăna (14.00), Olimpia Constanţa - CS Murfatlar (14.00).

Ultimul eşalon fotbalistic de seniori al judeţului Constanţa, Liga a 6-a, îşi derulează, duminică, 27 mai, etapa a 20-a, astfel: în Seria Nord - Dunărea Ciobanu - Pescăruşul Gârliciu (11.00), Ulmetum Pantelimon - Viitorul Cuza Vodă (11.00), Înfrăţirea Cogealac - Gloria Seimeni (14.00), Steaua Speranţei Siliştea - Dacia Mircea Vodă (14.00). Pescarul Ghindăreşti va câştiga cu 3-0 meciul pe care ar fi trebuit să îl joace acasă cu Speranţa Castelu II, echipă exclusă din campionat pentru două neprezentări. Sportul Tortoman - Recolta Nicolae Bălcescu 0-5 s-a jucat ieri; în Seria Sud - Luceafărul Amzacea - Flacăra Viişoara (11.00), Trophaeum Adamclisi - Viitorul Cobadin (11.00), ITC - AS Pelinu (11.00), Fulgerul Chirnogeni - Danubius Rasova (11.00). AS Bărăganu are rundă liberă, iar AS Independenţa va câştiga cu 3-0 confruntarea pe care ar fi trebuit să o dispute în deplasare cu Voinţa Cochirleni, echipă care s-a retras din campionat. .

Clasamente

Liga a 4-a:

- la seniori - 1. Medgidia - 71p, 2. Fântânele - 69p, 3. Năvodari - 59p, 4. Băneasa - 46p, 5. Ovidiu - 44p, 6. Techirghiol - 43p, 7. Mihail Kogălniceanu - 41p, 8. Albeşti - 40p, 9. Lipniţa Carvăn - 38p, 10. Agigea - 36p, 11. Eforie - 33p, 12. Portul - 29p, 13. Tuzla - 24p, 14. Poarta Albă - 20p, 15. Topraisar - 7p, 16. Valu lui Traian - 1p;
- la juniori - 1. Valu lui Traian - 72p, 2. Albeşti - 64p, 3. Năvodari - 63p, 4. Portul - 57p, 5. Medgidia - 54p, 6. Fântânele - 47p, 7. Mihail Kogălniceanu - 47p, 8. Techirghiol - 45p, 9. Eforie - 35p, 10. Băneasa - 33p, 11. Poarta Albă - 20p, 12. Lipniţa Carvăn - 19p, 13. Topraisar - 13p, 14. Agigea -13p, 15. Ovidiu - 11p, 16. Tuzla - 10p.

Liga a 5-a:

1. Poseidon - 68p, 2. Peştera - 60p, 3. Cernavodă II - 54p, 4. Săcele - 45p, 5. Corbu - 41p, 6. Murfatlar - 36p, 7. Mereni - 36p, 8. Nisipari - 36p,  9. Pecineaga - 35p, 10. Olimpia - 33p, 11. Ion Corvin - 30p, 12. Cumpăna - 29p, 13. Comana - 27p, 14. Oltina - 26p, 15. Târguşor - 25p, 16. Hârşova - 16p.

Liga a 6-a:

- în Seria Nord - 1. Tortoman - 50p, 2. Nicolae Bălcescu - 41p, 3. Cuza Vodă - 39p, 4. Seimeni - 32p, 5. Mircea Vodă - 32p, 6. Ghindăreşti - 27p, 7. Ciobanu - 25p, 8. Siliştea - 23p, 9. Pantelimon - 19p, 10. Gârliciu - 17p, 11. Castelu II - 11p, 12. Cogealac - 10p.
- în Seria Sud - 1. Pelinu - 49p, 2. Rasova - 40p, 3. Chirnogeni - 39p, 4. Cobadin - 24p, 5. Independenţa - 23p, 6. Amzacea - 21p, 7. ITC - 20p, 8. Adamclisi - 20p, 9. Cochirleni - 17p, 10. Viişoara - 9p, 11. Bărăganu - 6p.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): ZIUA de Constanţa

Ti-a placut articolul?

Comentarii