Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
14:48 13 05 2021 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Handbaliștii de la HC Dobrogea Sud, daruri pentru copiii din plasament (galerie foto)

ro

13 Dec, 2019 17:54 855 Marime text
Sportivii de la HC Dobrogea Sud au făcut o vizită copiilor din Centrul de Plasament Antonio din Constanța, acolo unde au oferit daruri micuților.

„Clubul nostru a pregătit 60 de pachete cu dulciuri și îmbrăcăminte pentru copii, dar și un televizor, termometre și un robot de bucătărie, care vor servi centrului”, se arată pe site-ul handbaliștilor de la HC Dobrogea Sud.

Laurențiu Toma: „Copiii simt nevoia să aibă pe cineva alături de ei în preajma sărbătorilor. Ne-am gândit că ar fi frumos să îi ajutăm. Mă bucur că am putut fi alături de ei și că le-am adus puțină bucurie în suflet. Toate gândurile bune din partea HC Dobrogea Sud se îndreaptă acum spre ei. Le dorim Sărbători Fericite!”

„Și copiii au avut o surpriză pentru echipa noastră. Ca un gest de recunoștință, i-au oferit în dar, simbolic, un brăduț președintelui Rudi Stănescu”, au scris cei de la HC Dobrogea Sud.

Sursă foto: hcdobrogeasud.ro
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii