12:31 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

FC Viitorul U17 a piedut în fața LPS Banatul Timișoara U17, în finala Cupei României

31 May, 2019 15:45 1819 Marime text

FC Viitorul U17 a disputat vineri dimineață, la Buftea, finala Cupei României U17 în compania formației LPS Banatul Timișoara U17. Partida s-a încheiat cu victoria timișorenilor, scor 3-1, după ce la pauză avantajul era de partea constănțenilor. Radu Pocol - FOTO (min.40) a marcat golul Viitorului în prima repriză, însă după pauză Zoran Mitrov (min.54-pen., min.78) și Lucian Simedru (min.76) au întors rezultatul în favoarea bănățenilor. LPS Banatul și-a luat, astfel, revanșa în fața Viitorului după ce duminica precedentă constănțenii au devenit campionii României în fața timișorenilor (4-1).

La finalul partidei organizatorii i-au acordat trofeul pentru "Jucătorul Finalei" timișoreanului Lucian Simedru.

FC Viitorul U17 - CFR Cluj U17 1-3 (1-0)

Au marcat: Radu Pocol 40 / Zoran Mitrov 54, 78, Lucian Simedru 76

Au evoluat formațiile:

FC Viitorul U17 (antrenori Constantin Fălină): Trandafir – Bileca (67 Buta), Bîrzu, Dănuleasa, Grosu – Mălăele (56 Voicu), Sîrbu, Grameni – Bodișteanu (74 Iorga), Pocol (74 Mustacă), Mihai (56 Ilie).

Rezerve neutilizate: Stănciulescu - Mitulețu.

LPS Banatul Timișoara U17 (antrenor Cristian Petcu): Ștefan - Maric, Sturzu, Benea, Ad. Ilie – Nikolic, Derbac - Vasluian, Simedru, Giurgiu – Tymoș.
Rezerve: Dogaru – Siminiceanu, Mitrov, Tismonar, Bostan, Pantea, Olaru.

Au arbitrat: Ionuț Coza (Cernica) - Romică Bîrdeș (Pitești), Mihai Ionescu (Suseni, Ag); rezervă: Mihai Ene (București).