07:32 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

FC Farul, învingătoare contra selecţionatei Viitorului

07 Dec, 2012 02:29 2366 Marime text
farul_.jpgFC Farul a câştigat cu 1-0 meciul amical de ieri, jucat la baza de la Ovidiu a Academiei de Fotbal „Gheorghe Hagi", contra unei selecţionate de la FC Viitorul. Golul a fost marcat de Sorin Chiţu, în repriza întâi. FC Farul (antrenor, Alin Artimon) a folosit două echipe, câte una pe repriză: Vl. Neagu - Niţescu, Buzea, V. Sandu, Olteanu - Săceanu, Sg. Popescu, Bârlădeanu - Stoianof, M. Matei, S. Chiţu, respectiv Cernat - Băjan, Năstase, Erdal, Sescioreanu - Stavian, Coteanu, B. Nicola, Ivanovici - Tudor, Pâslaru. Ţabără şi Stegaru, ambii cu probleme medicale, nu au fost utilizaţi, la fel ca G. Curcă şi D. Popa, în locul cărora antrenorul Artimon le-a dat minute şi altor fotbalişti. După antrenamentul de astăzi, jucătorii care nu sunt din Constanţa vor intra în vacanţă, după ce ieri au primit programele de pregătire individualizată (pentru forţă şi alergare), pe care trebuie să le urmeze până la reunirea lotului. Localnicii vor mai rămâne la pregătire până cel târziu miercuri, 12 decembrie.

Echipa Viitorului de la meciul de ieri a fost condusă de pe bancă de antrenorul primei formaţii, Cătălin Anghel. „Am folosit preponderent jucători reveniţi la noi după împrumutul la alte formaţii, pe care am vrut să-i mai vedem o dată", a explicat Anghel, care a început partida în formula: Hânţăscu - Soldat, Tudorache, Nazâru, Mitache - Muscă, Balint, Călinţaru - M. Dan, Tiron, Marinkovic. Au mai jucat: Bolboaşă - Păcuraru, Păiuş, Cureteu, Suciu, Medeşan, Tudoran şi Ciochină.

Sursa foto: FC Farul