01:10 20 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

​FC Farul Constanța, egal în deplasare cu FC Argeș. În repriza a doua, oaspeții au condus cu 2-1!

21 Oct, 2019 20:57 2081 Marime text
FC Farul a susținut în această seară meciul din etapa a 13-a a Ligii a 2-a, întâlnind în deplasare ACS Campionii Fotbal Club Argeș.

Partida s-a încheiat la egalitate, 2-2, 1-0 la pauză pentru gazde (Andrei Blejdea 12), echipa argeșeană ratând  în prima parte  și un penalty, prin Cătălin Barbu (2). .

„Marinarii“ au revenit însă în partea secundă și au reușit să întoarcă scorul, trecând în avantaj cu 2-1 grație reușitelor lui Alexandru Stoica (66) și Daniel Toma (75).   .

Farul nu a condus însă pe tabelă decât șase minute, pentru că Marius Alexe a marcat la un minut de când intrase pe teren și a stabilit scorul final, răpindu-i echipei de pe litoral șansa de a obține prima victorie în deplasare din acest sezon.

FC Farul (antrenor, Ianis Zicu) a jucat cu: Muţiu (cpt.) - Nicola, V. Lică, I. Ursu, D. Panait - D. Toma, Antoche - Hordouan (Kanda 52), Ant. Cruceru (Greu 84), Al. Stoica - I. Stoica. Rezerve neutilizate: Udeanu - Carabela, Doumbia, Cană, Halep.

În urma acestui egal, FC Farul acumulează 19 puncte, după cinci victorii, patru egaluri și patru eșecuri, golaveraj 13-12, ocupând locul nouă în clasament.

În etapa viitoare, trupa constănțeană va întâlni pe teren propriu CS Mioveni (locul 1, cu 27 de puncte), meciul fiind programat sâmbătă, 26 octombrie, de la ora 11.00.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): ZIUA de Constanța