Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
07:23 14 11 2018 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Faza județeană a Memorialelor Gheorghe Ola (2008) și Gheorghe Ene (2009) va avea loc în noua Sală a Sporturilor din Cumpăna

ro

27 Oct, 2017 12:39 1211 Marime text
De luni (30 octombrie) și până vineri (3 noiembrie) sunt programate fazele județene ale Memorialelor Gheorghe Ola (jucători născuți după 1 ianuarie 2008) și Gheorghe Ene (jucători născuți după 1 ianuarie 2009). Confruntările vor avea loc în noua Sală a Sporturilor din Cumpăna, iar câștigătoarele celor două categorii de vârstă vor deveni campioanele Județului Constanța și se vor califica la turneele zonale ale Memorialelor Gheorghe Ola (2008) și Gheorghe Ene (2009).
 
La Memorialul Gheorghe Ola (2008) participă 13 echipe, împărțite în patru grupe, după cum urmează:
Grupa A: Academia Hagi (antrenor Ciprian Micu, director coordonator Constantin Mareș), Portul Constanța, CS Năvodari, ASSF Mangalia;
Grupa B: ACS Luceafărul, Academia Hagi II (antrenor Ciprian Micu, director coordonator Constantin Mareș), CS Năvodari;
Grupa C: ACS Performer, Black Sea Năvodari, Victoria Cumpăna;
Grupa D: ACSSC Farul, Sparta Techirghiol, Kinder Constanța.
Se califică în sferturi de finală primele două clasate din fiecare grupă.
 
La Memorialul Gheorghe Ene (2009) participă 10 echipe, împărțite în trei grupe, după cum urmează:
Grupa A: Academia Hagi (antrenor Cosmin Constantin, director coordonator Constantin Mareș), Black Sea Năvodari, Kinder Constanța II, Academia Farul II;
Grupa B: Academia Farul, Academia Hagi II (antrenor Cosmin Constantin, director coordonator Constantin Mareș), ACS Performer;
Grupa C: Kinder Constanța, CS Năvodari, Portul Constanța.
​Se califică în sferturi de finală primele trei clasate din grupele A și B, precum și primele două clasate din grupa C.
 
 
Programul Memorialelor Gheorghe Ola (2008) și Gheorghe Ene (2009):
 
Luni, 30 noiembrie 2017:
ora 9.00 CS Năvodari - Academia Hagi (2008, Grupa A)
ora 9.50 Portul Constanța - ASSF Mangalia (2008, Grupa A)
ora 10.40 CS Eforie - ACS Luceafărul (2008, Grupa B)
ora 11.30 Academia Hagi - Portul Constanța (2008, Grupa A)
ora 12.20 ASSF Mangalia - CS Năvodari (2008, Grupa A)
ora 13.10 Kinder II - Academia Hagi (2009, Grupa A)
ora 14.00 Black Sea Năvodari - Academia Farul II (2009, Grupa A)
ora 14.50 Portul Constanța - Kinder (2009, Grupa C)
ora 15.40 Academia Farul II - Kinder II (2009, Grupa A)
ora 16.30 Academia Hagi - Black Sea Năvodari (2009, Grupa A)
 
Marți, 31 noiembrie 2017:
ora 9.00 ACS Luceafărul - Academia Hagi II (2008, Grupa B)
ora 9.50 ACS Performer - Academia Farul (2009, Grupa B)
ora 10.40 Victoria Cumpăna - ACS Performer (2008, Grupa C)
ora 11.30 Academia Hagi II - CS Eforie (2008, Grupa B)
ora 12.20 Academia Farul - Academia Hagi II (2009, Grupa B)
ora 13.10 ACS Performer - Black Sea Năvodari (2008, Grupa C)
ora 14.00 Kinder - CS Năvodari (2009, Grupa C)
ora 14.50 Kinder - ACSSC Farul (2008, Grupa D)
 
Miercuri, 1 noiembrie 2017:
ora 9.00 ASSF Mangalia - Academia Hagi (2008, Grupa A)
ora 9.50 Portul Constanța - CS Năvodari (2008, Grupa A)
ora 10.40 Black Sea Năvodari - Victoria Cumpăna (2008, Grupa C)
ora 11.30 ACSSC Farul - Sparta Techirghiol (2008, Grupa D)
ora 12.20 Academia Farul II - Academia Hagi (2009, Grupa A)
ora 13.10 Black Sea Năvodari - Kinder II (2009, Grupa A)
ora 14.00 CS Năvodari - Portul Constanța (2009, Grupa C)
ora 14.50 Sparta Techirghiol - Kinder (2008, Grupa D)
ora 15.40 Academia Hagi II - ACS Performer (2009, Grupa B)
 
Joi, 2 noiembrie 2017:
ora 9.00 Sfert 1: 1A - 2B (2008)
ora 9.50 Sfert 3: 1C - 2D (2008)
ora 10.40 Sfert 2: 1B - 2A (2008)
ora 11.30 Sfert 4: 1D - 2C (2008)
ora 12.20 Semifinala 1: Câștigătoarea Sfert 1 - Câștigătoarea Sfert 3 (2008)
ora 13.10 Semifinala 2: Câștigătoarea Sfert 2 - Câștigătoarea Sfert 4 (2008)
ora 14.00 Sfert 1: 1A - 3B (2009)
ora 14.50 Sfert 3: 1C - 2A (2009)
ora 15.40 Sfert 2: 1B - 3A (2009)
ora 16.30 Sfert 4: 2C - 2B (2009)
ora 17.20 Semifinala 1: Câștigătoarea Sfert 1 - Câștigătoarea Sfert 3 (2009)
ora 18.10 Semifinala 2: Câștigătoarea Sfert 2 - Câștigătoarea Sfert 4 (2009)
 
Vineri, 3 noiembrie 2017:
ora 9.30 Finala mică (2009)
ora 10.30 Finala mică (2008)
ora 11.30 Finala MARE (2009)
ora 12.30 Finala MARE (2008)

Sursa foto și text: fcviitorul.ro

Ti-a placut articolul?

Comentarii