12:51 19 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Eşec pentru BC Athletic Neptun Constanţa în primul meci din turneul de la Tg. Jiu

17 Apr, 2021 20:56 2900 Marime text
  • CSM Tg. Jiu a încheiat în avantaj toate sferturile partidei cu Gladiatorii din Tomis.

Echipa masculină de baschet Athletic Neptun Constanţa a susţinut în această seară primul dintre cele două partide programate la Tg. Jiu în Liga Naţională.

Gladiatorii din Tomis au întâlnit CSM Tg. Jiu, în faţa căreia au cedat cu 59-86.

Formaţia locală a condus şi la pauză, cu 42-28, iar pe sferturi scorul în meciul Tg. Jiu - Constanţa a fost 22-14, 20-14, 24-19, 20-12.

Pentru BC Athletic Neptun au marcat Mario Lazăr - 18p, Cristian Mâinea - 14p, William Brown - 10p, Siler Schneider - 9p, Daniel Mâinea - 3p, Iulian Orbeanu - 3p şi Adrian Trandafir - 2p.

Echipa de pe litoral susţine al doilea meci duminică, 18 aprilie, de la ora 16.00, cu CS Municipal Galaţi.

Sursa foto: Facebook (BC Athletic Neptun)