08:37 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Eşec pentru BC Athletic Constanţa în confruntarea cu Steaua Bucureşti, vicecampioana României (galerie foto)

17 Mar, 2019 09:58 1695 Marime text
Echipa masculină de baschet Athletic Constanţa a întâlnit pe teren propriu vicecampioana României, Steaua Bucureşti, într-un meci contând pentru Grupa Galbenă a Ligii Naţionale.

Partida le-a revenit oaspeţilor, scor 82-48.

Steaua a condus şi la pauză, cu 46-25, şi a câştigat toate cele patru sferturi: 24-10, 22-15, 17-10, 19-13.

Pentru BC Athletic au marcat Dani Mâinea - 9p, Andrei Oprean - 9p, Deondre Ray - 7p, Alin Andrieş - 7p, Brandon Lockhart - 5p, Brabdon McLean - 4p, Samuel Berkelund - 4p şi Sergiu Ursu - 3p.

Steaua București se impune cu BC Athletic Constanța cu scorul final 48 - 82, după un meci modest al Gladiatorilor din Tomis! Pentru BC Athletic urmează un meci la mijlocul săptămânii, miercuri, 20 martie, ora 19.00 cu CSO Voluntari la Sala Sporturilor din Constanța! Mulțumim tuturor celor care ne-au încurajat! Team is everything!, se arată pe pagina de Facebook a BC Athletic.

Sursa foto: Facebook (BC Athletic)