21:59 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

BC Athletic Neptun Constanţa Tânărul Ocan Mustafa a debutat în Liga Naţională în meciul cu U-BT Cluj-Napoca

16 Mar, 2021 19:54 2619 Marime text

• Formaţia de pe litoral a cedat cu 47-94 în primul meci susţinut în turneul de la Voluntari.

Echipa masculină de baschet Athletic Neptun Constanţa a susţinut în această seară primul meci din turneul de la Voluntari, întâlnind U-BT Cluj-Napoca.

Victoria, cu 94-47, i-a aparţinut formaţiei din Ardeal, care a condus şi la pauză, scor 35-31.

Pe sferturi, scorul în disputa Cluj-Napoca - Constanţa a fost: 20-9, 15-22, 32-6, 27-10.

U-BT Cluj-Napoca se impune cu BC Athletic Neptun Constanța după o repriză secundă în care a dominat categoric, scor final 94-47. Jucătorul CSS1-Athletic Constanţa, Ocan Mustafa, își face debutul în Liga Națională, se arată pe pagina de Facebook a BC Athletic Neptun.

Pentru echipa de pe litoral au marcat: Siler Schneider - 13p, Mario Lazăr - 7p, Ştefan Gribinic - 5p, Christian Chiţu - 5p, Daniel Mâinea - 4p, William Brown - 4p. Iulian Orbeanu - 3p, Adrian Trandafir - 3p, Sergiu Ursu - 2p şi Davon Bell - 1p.