21:46 24 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

BC Athletic Neptun Constanţa, eşec în duelul cu SCM U Craiova

01 Apr, 2021 19:33 2314 Marime text
  • Gladiatorii din Tomis au debutat în turneul de la Voluntari al Ligii Naţionale.

Echipa masculină de baschet Athletic Neptun Constanţa a susţinut astăzi primul meci din turneul 10 al Ligii Naţionale, găzduit de Voluntari.

Gladiatorii din Tomis au întâlnit SCM U Craiova, în faţa căreia au cedat cu 53-73.

Formaţia din Bănie a condus şi la pauză, scor 41-28, iar scorul pe sferturi în duelul Constanţa - Craiova a fost 16-21, 12-20, 14-16, 11-16.

SCM U Craiova se impune cu BC Athletic Neptun Constanța, 73-53 scor final. Pentru BC Athletic Neptun Constanța William Brown și Davon Bell au fost principalii marcatori. Mâine de la ora 15.15, BC Athletic Neptun Constanța va întâlni CS Dinamo București. Team is everything!, este mesajul grupării de pe litoral.

Pentru BC Athletic Neptun au marcat William Brown - 15p, Davon Bell - 11p, Siler Schneider - 8p, Iulian Orbeanu (cpt.) - 6p, Mario Lazăr - 6p, Daniel Mâinea - 4p, Sergiu Ursu - 2p şi Victor Dudaş - 1p.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (BC Athletic Neptun)