03:08 29 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

BC Athletic Neptun Constanţa a pierdut meciul cu CSM VSKC Miercurea Ciuc

22 Dec, 2020 21:56 2930 Marime text
  • Formaţia de pe litoral a câştigat două dintre sferturi, dar nu a putut înclina balanţa în favoarea ei.

Echipa masculină de baschet Athletic Neptun Constanţa a debutat cu o înfrângere în turneul Ligii Naţionale care a început astăzi la Constanţa.

Echipa de pe litoral a întâlnit CSM VSKC Miercurea Ciuc, în faţa căreia a cedat cu 68-75, la pauză 31-45.

Acesta a fost primul meci susţinut de Athletic Neptun în noua ediţie de campionat.

Pe sferturi, scorul în confruntarea Constanţa - Miercurea Ciuc a fost 14-27, 17-18, 21-15, 16-15.

Pentru echipa constănţeană au marcat Siler Joseph Schneider - 22p, Iulian Orbeanu - 14p, Daniel Mâinea - 8p, Sebastian Ionescu - 8p, Trevor Randall John - 6p, William Brown - 5p. Cristian Mâinea - 3p şi Mario Lazar - 2p.

CSM Miercurea Ciuc se impune cu BC Athletic Neptun Constanța la capătul unui meci în care Gladiatorii din Tomis au încercat să stea cât mai aproape de adversar pe tabelă, scor final 68-75. Pentru băieți urmeză meciul cu CSM Focșani 2007, mâine la ora 19.00. Mulțumim tuturor pentru mesaje și încurajări. Team is everything!

Sursa foto: Facebook (BC Athletic)