10:30 19 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

AS CS Farul a disputat un meci de verificare. Ce antrenori a avut pe banca tehnică

15 Aug, 2018 22:32 4820 Marime text
Pe pagina de Facebook „FC Farul Constanța” s-a anunțat că, astăzi, „FC Farul Constanța” a disputat o partidă amicală cu Delta Dobrogea Tulcea.

Echipa constănțeană este AS CS Farul, care a demarat procedurile pentru a-și schimba denumirea în FC Farul (brand câștigat la licitație de fostul fotbalist Ciprian Marica).

Miercuri, pe stadionul ITC, FC Farul Constanța a disputat o partidă amicală în compania formației din Liga a 3-a, Delta Dobrogea Tulcea. Constănțenii s-au impus cu scorul de 5-1 (4-0) prin golurile marcate de Zaharia, în minutele 15, 24, 33, 40, și Lazar 63. Pentru formația de pe Litoral, care se pregateste pentru debutul în Liga a IV-a, au evoluat în prima repriză: Tătar, Curte, Rusu, Petrache, Codescu, Zaharia A., Ostache, Halep, Măciucă, Apostolache, Zaharia D. În a doua repriză: Oláh, Ostache, Sapioniac, Marzavan, Balos, Bleau, Chang, Rotaru, Boicu, Lazar, Ivanovici. Antrenori: Ion Constantinescu si Mihai Georges secund, este mesajul de pe rețeaua de socializare.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): ZIUA de Constanța